433 cikk rendezése:
391. cikk / 433 Kiegészítő tevékenységű tag járulékminimumának bevallása
Kérdés: Milyen nyomtatványon kell bevallani a kiegészítő tevékenységet folytató egyéni vállalkozó havi 4350 forint összegű minimumjárulékát? Milyen gyakorisággal kell megtenni a bevallást, és kötelező-e ezt elektronikus úton intézni?
392. cikk / 433 Amerikában dolgozó magyar állampolgár egészségügyi szolgáltatási járuléka
Kérdés: Meg kell-e fizetni a havi 4350 forint összegű egészségügyi szolgáltatási járulékot annak az Amerikában tanuló és dolgozó, magyarországi állandó lakcímmel rendelkező magyar állampolgárnak, aki az amerikai törvények alapján megfizeti az adót, illetve mi a teendője, hogy ne kelljen megfizetnie a magyarországi közterhet?
393. cikk / 433 2005. évi osztalék ehója
Kérdés: 14 százalékos eho terheli-e a 2005. évi osztalékot abban az esetben, ha annak kifizetése 2006. december 31-ig nem történt meg, mert a társaság 2007. évben döntött az osztalékfizetésről? A társaság 2007. évben nem éri el a 450 000 forintos maximum fizetési határt.
394. cikk / 433 Végelszámoló beltag jogállása
Kérdés: Mi a helyes eljárás az alábbi esetben? Egy betéti társaság végelszámolás alatt áll. A végelszámoló a bt. beltagja, máshol munkaviszonyban nem áll, jövedelme nincs. A végelszámolás kezdőnapját megelőző nappal az APEH által adott felvilágosítás alapján kijelentették őt a cégből, mivel tevékenység már nem folyt, és a beltag jövedelmet nem kapott. A beltag azóta megfizeti a 9 százalékos egészségügyi szolgáltatási járulékot. A cég időközben kapott egy ellenőrzést, ahol kifogásolták a kijelentés jogosultságát, arra hivatkozva, hogy a Tbj-tv. 5. § (1) bekezdése alapján a beltag mindaddig biztosított, amíg a Cégbíróság a céget nem törli. Jogosan írja-e elő az ellenőrzés a beltag ügyvezetőként történő visszajelentését és a járulékfizetést? Visszajelenthető-e a beltag havi 10 000 forint megbízási díjjal?
395. cikk / 433 Eltartott GYED-jogosultsága
Kérdés: Jogosulttá válik-e GYED-re az a kismama, aki eltartottként volt regisztrálva?
396. cikk / 433 Egészségbiztosítási szolgáltatási- járulék-fizetési kötelezettség
Kérdés: Elegendő-e a 9 százalékos egészségügyi szolgáltatási járulékot megfizetni egy kft.-tag után, aki személyesen nem vesz részt a társaság munkájában, semmilyen díjazásban nem részesül, és egyéb jogviszonnyal sem rendelkezik?
397. cikk / 433 20 éves iskolás gyermek biztosítása
Kérdés: Milyen módon válhat biztosítottá egy munkavállaló 20 éves gyermeke, akinek semmilyen biztosítási kötelezettséggel járó jogviszonya nincs, jelenleg térítésköteles iskolába jár, és eltartottként az édesanyjával él egy háztartásban? Milyen módon lehet jogosult a gyermek az egészségügyi szolgáltatásokra?
398. cikk / 433 Diákigazolvánnyal rendelkező magánszemély járuléka
Kérdés: Kell-e 9 százalékos járulékot fizetnie annak, aki 2007 júniusában befejezte iskolai tanulmányait, majd miután munkát nem talált, bejelentkezett a munkaügyi központba, de diákigazolványa 2007. október 31-ig még érvényes?
399. cikk / 433 Százalékos eho-fizetési kötelezettség
Kérdés: 2006. január 1-jétől teljesen megváltozott az Eho-tv. 3. § (2) bekezdése. Helyesen értelmezzük-e, hogy a változás értelmében csak a 3. § (1) bekezdésében felsorolt jogcímek után kell 11 százalékos ehót fizetni, minden más esetben 29 százalékos társadalombiztosítási járulékot?
400. cikk / 433 Eho maximumának kiszámítása
Kérdés: Hogyan érvényesíthető az eho-maximum kettős határa abban az esetben, ha egy magánszemély 2007-ben osztalékot vesz fel a 2006-os évre vonatkozóan, amely után 4 százalékos, de maximum 400 000 forint összegű eho-t kell fizetni, de emellett bérleti díjat is kap, amely után 2007-ben 14 százalék, maximum 450 000 forint a fizetendő eho?