Találati lista:
4591. cikk / 5551 Jogosultság jubileumi jutalomra
Kérdés: Jár-e jubileumi jutalom annak a nőnek, aki 1968. október 18-ától 1996. október 18-áig egy állami nagyvállalatnál alkalmazottként, 1996. október 18-ától 1999. február 14-éig egy kft.-nél alkalmazottként, 1999. február 15-étől 1999. augusztus 31-éig egy rt.-nél alkalmazottként dolgozott, 1999. szeptember 1-jétől pedig egy egyházi idősek otthonában alkalmazottként dolgozik jelenleg is?
4592. cikk / 5551 Ekho hatálya alá bejelentkezett dolgozó táppénzalapja
Kérdés: Mi lesz a táppénz alapja annak a munkaviszonyban álló dolgozónak az esetében, aki 2006. január 1-jétől bejelentkezett az ekho hatálya alá, és a jövedelmét megosztva az általános szabályok szerint csak a minimálbér után adózik és fizeti meg a járulékokat?
4593. cikk / 5551 Egyéni ügyvéd járulékminimuma
Kérdés: 2006. júliustól milyen összeg után kell megfizetni a minimumjárulékot annak az egyéni ügyvédnek az esetében, akinek munkájához szükség van szakképzettségre, és már betöltötte az 50. életévét?
4594. cikk / 5551 Nyugdíj-előtakarékosság
Kérdés: Kérem, szíveskedjenek bővebb felvilágosítást adni a 2006. január 1-jétől bevezetett új nyugdíj-előtakarékosság lehetőségéről, valamint arról, hogy melyik pénzintézet foglalkozik vele!
4595. cikk / 5551 Start-kártya igénylése
Kérdés: Miért nem jogosult a Start-kártya kiváltására az a 22 éves munkavállaló, aki tanulmányait befejezte, első munkahelyéről a próbaidő alatt kilépett és 2006. április 1-jétől szeretne belépni az új munkahelyére?
4596. cikk / 5551 GYES-ben és GYET-ben részesülő munkavállalók eho-ja
Kérdés: 2006-ban is mentesül-e a tételes eho megfizetése alól az a munkáltató, aki GYES-ben, illetve GYET-ben részesülő munkavállalót foglalkoztat 4, illetve 8 órában?
4597. cikk / 5551 GYES-ben részesülő munkavállaló táppénze
Kérdés: A második szüléséig a GYES folyósítása mellett is jogosult-e táppénzre az az 1987. július 1. óta munkaviszonyban álló dolgozó, aki GYED-ben részesül 2004. december 5-jétől 2006. június 21-jéig, 2006. június 22-jétől GYES-t igényel, és mellette 8 órában visszamegy dolgozni, először letölti a felhalmozódott szabadságát, majd 2006. szeptember 1-jétől betegszabadságra megy, aztán táppénzt igényel, mivel terhessége miatt keresőképtelen?
4598. cikk / 5551 Alkalmi munkavállalói könyv
Kérdés: Az alkalmi munkavégzés helyén kell-e tartani, vagy – egy esetleges munkaügyi ellenőrzés esetén – elég-e utólag bemutatni az alkalmi munkavállalói könyvet abban a virágüzletben, amelyben szükség esetén alkalmi kisegítőket alkalmaznak?
4599. cikk / 5551 Nyugdíjas magánszemély árfolyamnyereségből származó jövedelme
Kérdés: Meg kell-e fizetnie a 4 százalékos eho-t annak a nyugdíjas magánszemélynek, aki tőzsdézik, és emiatt külön adózó jövedelme keletkezik?
4600. cikk / 5551 Nyugdíjas ügyvezető jövedelmének járulékai
Kérdés: Helyesen számolta-e el a foglalkoztató a járulékokat az alábbi jövedelmek után? Az Szja-tv. szerinti önálló tevékenység keretében egy gazdasági társaság nyugdíjas magánszemély tagja által megbízási szerződés alapján teljesített ügyvezetői megbízatás díja havi 5000 forint. Az adóalap 10 százalékos költséghányad figyelembevételével a jövedelem 90 százaléka, amely kis összegű kifizetésnek minősül, így a Tbj-tv. 5. § 1/g pontja szerint nem esik biztosítási kötelezettség alá, 11 százalékos eho fizetendő utána? Az Szja-tv. szerinti önálló tevékenység keretében egy gazdasági társaság nyugdíjas magánszemély tagja személyes közreműködésének ellenértéke 5000 forint. A tag kiegészítő tevékenységet folytató társas vállalkozóként biztosított, fizetendő-e utána baleseti járulék, illetve a tagi jogviszony alapján tételes eho?
