Találati lista:
121. cikk / 212 Szabadság kiadása
Kérdés: Változott-e az a rendelet, amely szerint az év végén bent maradt szabadságot a dolgozó kiveheti a következő év március 31-ig?
122. cikk / 212 Szabadság kiadása próbaidő alatt
Kérdés: Kötelező-e kiadni egy december hónapban belépett próbaidős dolgozó szabadságát?
123. cikk / 212 Szabadság átvitele a következő évre
Kérdés: Milyen indokkal lehet a következő évre átvinni a szabadságot? Hogyan kell igazolni, hogy miért nem került kiadásra a tárgyévi szabadság? Mi a teendő akkor, ha a munkavállaló nem akar szabadságra menni?
124. cikk / 212 GYES-ről visszatérő munkavállaló szabadsága
Kérdés: Hogyan kell megállapítani és kiadni a szabadságot a kismamának akkor, ha 2007. január 12-én született gyermekével 2007. január 12-től 2007. június 28-ig szülési szabadságon, 2007. június 29-től 2009. január 12-ig GYED-en volt, ezt követően 2009. 01. 13-tól GYES-t igényelt? Az új jogviszonyában ki lehet-e adni a szabadságát (60 napot) úgy, hogy annak letöltésével kezd, és csak utána veszi fel a munkát? A bére és a munkaideje ugyanannyi, mint korábban volt.
125. cikk / 212 Szabadságát töltő munkavállaló visszarendelése
Kérdés: Visszarendelhető-e a szabadságát töltő munkavállaló, és ha igen, milyen feltételekkel?
126. cikk / 212 Rendelkezés a szabadságról
Kérdés: A szabadság hány százalékával rendelkezik a munkavállaló, illetve a munkáltató mennyi szabadságot köteles egyben kiadni?
127. cikk / 212 Szabadság átvitele a következő évre
Kérdés: Mit tehet a munkáltató abban az esetben, ha 2008. december 31-ig nem tudta kiadni a tárgyévi szabadságot, mert nagyon sok volt a munka? Lehet-e ez kivételesen fontos gazdasági érdek? A munkáltatónál nincs kollektív szerződés.
128. cikk / 212 Szabadság átvitele a következő évre
Kérdés: Joga van-e egy munkáltatónak úgy rendelkezni, hogy a 2008. évre járó szabadság egy részét csak 2009-ben adja ki a munkavállaló részére? Vizsgálhatják-e ezt a kérdést a munkaügyi ellenőrök?
129. cikk / 212 Szabadságengedély
Kérdés: Szükséges-e szabadságengedély kitöltése abban az esetben, ha a havi bérszámfejtési lapon a szabadság éves jogosultsága, illetve az ebből felhasznált napok szerepelnek? A jelenléti íven a szabadságot is feltüntetik, ezt a munkáltatói jogok gyakorlója minden hónapban ellenjegyzi, illetve leigazolja.
130. cikk / 212 Szabadság megállapítása
Kérdés: Vonatkozik-e a kismamákra is a szabadság kiadásának szigorítása, azaz a szabadságot abban az évben kell kiadni, amikor esedékes? Úgy értesültünk, hogy a GYED és GYES idejére járó fizetés nélküli szabadság kiadása előtt előbb az éves rendes szabadságot (szülési szabadság, ill. GYED első évére járó szabadságot) kell kiadni. Igaz ez? A gyakorlat szerint eddig a munkába állás előtt adtuk a szabadságot. Öregségi nyugdíjba vonulónak is arányosan jár-e az éves szabadsága a munkaviszonyának megszűnéséig, vagy jár neki a teljes éves szabadság, illetve vissza kell-e vonni, ha többet használt fel? Mi történik, ha a nyugdíjas mégis tovább dolgozik?
