Találati lista:
401. cikk / 425 1949 után született férfi nyugellátása
Kérdés: Az 1949-ben, illetve azt követően született férfi milyen feltételekkel mehet el előrehozott öregségi nyugdíjba, illetve alkalmazható-e a korengedményes nyugdíjazás, és ha igen, hány évig kell a munkáltatónak a nyugdíjat megfizetnie?
402. cikk / 425 Nyugdíj alapját képező jövedelem megállapítása
Kérdés: Hogyan kell megállapítani a nyugdíj alapját képező jövedelmet annál a magánszemélynél, aki kizárólag csak társadalombiztosítási nyugdíjjárulékot fizet? Kérem, példával is mutassák be, hogy az 1988-tól 2003. december 31-ig terjedő időszakra hogyan lehet meghatározni a nyugdíj alapját képező jövedelmet! Miért a személyi jövedelemadóval csökkentett jövedelmet kell figyelembe venni, hiszen a járulékfizetés a bruttó jövedelem alapján történik.
403. cikk / 425 Választás a nyugellátások között
Kérdés: Mikor, milyen esetekben áll fenn az a lehetőség, hogy az özvegy választhat a saját jogú és a volt házastárs nyugdíja között? Egy nő már saját jogú nyugdíjban részesült, amikor férje meghalt. 2002. március 16-tól 2003. március 16-ig ideiglenes özvegyi nyugdíjat kapott, 2003. március 16-tól egy határozat alapján 20 százalékos özvegyi nyugdíj illeti meg, hivatkozással a Tny-tv. 50. § (2) bek. B pontjára.
404. cikk / 425 1950-ben született nő nyugellátása
Kérdés: Mely időponttól állapítják meg az 1950-ben született nő teljes öregségi nyugdíját abban az esetben, ha 2004-ben 35 év munkaviszonya van? A Társadalombiztosítási Levelek 21. szám 367., és a 27. szám 2. észrevételnél közölt előrehozott öregségi nyugdíjra jogosultságnál nem igazán érzékelhető, hogy például az 1950. június 3-án született nő hogyan mehet 57 éves korában, vagyis 2007. június 3-án előrehozott nyugdíjba. Még akkor sem érthető a számítási mód, ha 38 év szolgálati idővel rendelkezni fog. Kérjük, ha lehetséges, a számítás módját konkrétan szíveskedjenek közölni.
405. cikk / 425 1950-ben született nő nyugellátása
Kérdés: Mely időponttól állapítják meg az 1950-ben született nő teljes öregségi nyugdíját abban az esetben, ha 2004-ben 35 év munkaviszonya van? A Társadalombiztosítási Levelek 21. szám 367., és a 27. szám 2. észrevételnél közölt előrehozott öregségi nyugdíjra jogosultságnál nem igazán érzékelhető, hogy például az 1950. június 3-án született nő hogyan mehet 57 éves korában, vagyis 2007. június 3-án előrehozott nyugdíjba. Még akkor sem érthető a számítási mód, ha 38 év szolgálati idővel rendelkezni fog. Kérjük, ha lehetséges, a számítás módját konkrétan szíveskedjenek közölni.
406. cikk / 425 Gyermekszülés figyelembevétele szolgálati időként
Kérdés: Figyelembe vehető-e a szolgálati idő számításánál 2 gyermek szülése annak az 1948-ban született nőnek az esetében, akinek 57 éves korára nincs meg a 38 év szolgálati ideje? Ugyanilyen feltételek fennállása esetén, de 3 gyermek szülése esetén elmehet-e egy nő 55 éves korában nyugdíjba?
407. cikk / 425 Anyasági ellátások igénylése
Kérdés: Anyasági ellátást, majd később a GYES-t milyen módon lehet igényelni, az igényeket hova kell benyújtani, és ez kizárólag a foglalkoztatott feladata-e?
408. cikk / 425 Nyugdíjtörvények változása 2004-ben
Kérdés: Melyek a nyugellátások megállapítását érintő legfontosabb változások 2004-ben?
409. cikk / 425 Gyermekszülés figyelembevétele szolgálati időként
Kérdés: Igaz-e, hogy a nyugdíj összegének csökkentése árán veszik figyelembe a szolgálati idő számításánál az 1967 után született gyermeket? Egy 57 évesen dolgozó nő szeretne előrehozott öregségi nyugdíjba menni, de csak 37 év szolgálati idővel rendelkezik. 1967 után két gyermeket szült.
410. cikk / 425 Nyugellátás időszakának beszámítása a szolgálati időbe
Kérdés: Beszámítható-e a szolgálati időbe a rokkantsági nyugdíj folyósításának időszaka annak az 1949-ben született nőnek az esetében, aki munkaképességét 5 évvel ezelőtt 50 százalékban elvesztette?
