83 cikk rendezése:
61. cikk / 83 Nyugdíjas munkavállaló figyelembevétele megváltozott munkaképességűként
Kérdés: Figyelembe vehető továbbra is a rehabilitációs hozzájárulás elszámolásánál az a munkavállaló, aki eddig rokkantsági ellátásban részesült, és most öregségi nyugdíjassá vált?
62. cikk / 83 Apa pótszabadsága gyermek betegsége esetén
Kérdés: Jogosult az apa a 2 nap pótszabadságra abban az esetben, ha az anya 7 éves kislánya betegsége miatt egyedülállóként gyermekápolási táppénzt igényelt, és a szülők ugyanannál a munkáltatónál dolgoznak?
63. cikk / 83 Megváltozott munkaképességű munkavállalók
Kérdés: Figyelembe vehetők a rehabilitációs hozzájárulás számításánál azok a munkavállalók, akiket megváltozott munkaképességűként tart nyilván a cég, de sem új igazolást, sem rehabilitációs kártyát nem tudnak bemutatni? Az egyik munkavállalótól egy két évnél régebbi igazolást kapott a cég, amely szerint a munkaképesség csökkenése 10 százalék, és állapota végleges, a másik rehabilitációs ellátást kap, de nincs újabb papírja.
64. cikk / 83 Fogyatékossági támogatásban részesülő személy állapotromlása
Kérdés: Jogosult valamilyen magasabb összegű ellátásra az a fogyatékossági támogatásban részesülő személy, akinek romlott az állapota?
65. cikk / 83 Utazási kedvezményre jogosító igazolvány
Kérdés: Hogyan tudja igénybe venni a Magyar Államkincstártól kapott utazási kártyát a fogyatékos személy?
66. cikk / 83 18. életévét betöltött beteg gyermek ellátásai
Kérdés: Jogosan utasították el annak az autista gyermeknek a fogyatékossági támogatás iránti igényét, aki elmúlt 18 éves, és nem kap emelt összegű családi pótlékot?
67. cikk / 83 Jogosultság fogyatékossági támogatásra
Kérdés: Jogosult fogyatékossági támogatásra az 1. típusú cukorbeteg?
68. cikk / 83 Kedvezményes parkolási igazolvány
Kérdés: Valóban csak azok a személyek kaphatnak kedvezményes parkolási igazolványt, akik fogyatékossági támogatásban részesülnek, vagy mások is megigényelhetik?
69. cikk / 83 Megváltozott munkaképességű munkavállalók
Kérdés: Figyelembe lehet-e venni megváltozott munkaképességű munkavállalóként a cukorbeteg, az asztmás vagy a magas vérnyomással, illetve szívproblémákkal rendelkező munkavállalókat a rehabilitációs hozzájárulás összegének kiszámításánál?
70. cikk / 83 Fogyatékossági támogatás
Kérdés: Kaphat-e fogyatékossági támogatást az a személy, akinek az egyik lábát amputálni kell? Hogyan igényelhető az ellátás?