1. cikk / 151 Részmunkaidőben foglalkoztatott munkavállalók szociális-hozzájárulásiadó-kedvezménye
2. cikk / 151 Szociálishozzájárulásiadó--kedvezmény önköltséges képzés esetén
3. cikk / 151 Tanulószerződéses tanulók keresőképtelensége
4. cikk / 151 Munkaerőpiacra lépők után érvényesíthető szociálishozzájárulásiadó-kedvezmény
5. cikk / 151 Saját munkavállaló képzése
6. cikk / 151 Megváltozott munkaképességű bedolgozók
Kiterjed a minimumjárulékfizetési-kötelezettség azokra a megváltozott munkaképességű, illetve hátrányos helyzetű munkavállalókra, akikkel otthon végezhető könnyű fizikai munkára létesített bedolgozói jogviszonyt a munkáltató, de sajnos az a tapasztalat, hogy több munkavállaló teljesítménye olyan alacsony, hogy a havibérük alig éri el a 10-20 ezer forintot? Vonatkozik bármilyen speciális előírás ezzel összefüggésben az érintett dolgozókra? Miként alakul ebben a helyzetben a szociálishozzájárulásiadó-fizetési kötelezettség?
7. cikk / 151 Ellátásban nem részesülő megváltozott munkaképességű munkavállaló
Figyelembe veheti a dolgozót megváltozott munkaképességű személyként a rehabilitációs hozzájárulás tekintetében, illetve érvényesítheti a szociálishozzájárulásiadó-kedvezményt a munkáltató abban az esetben, ha a munkavállaló 2024. október elején történt komplex minősítése alapján C2-es kategóriába tartozik, de nem kaphatja a megváltozott munkaképességű személyek ellátásait, mert várhatóan december végéig táppénzben részesül?
8. cikk / 151 Ösztöndíjas foglalkoztatás szabályai
Milyen szabályok vonatkoznak jelenleg az ösztöndíjas foglalkoztatásra?
9. cikk / 151 Megváltozott munkaképességű egyéni vállalkozó szociálishozzájárulásiadó-kedvezménye
Érvényesítheti havonta a 153.600 [(266.800×2)–380.000] forint utáni szociálishozzájárulási-kedvezményt egy megváltozott munkaképességű egyéni vállalkozó a havi 400.000 forintos kivétje elszámolása során, ha munkaviszonyban is dolgozik, ahol a havi 380.000 forint bruttó munkabére után a munkáltató igénybe veszi a kedvezményt?
10. cikk / 151 Megváltozott munkaképességű munkavállaló szakértői véleményezése
Igénybe veheti a munkáltató visszamenőlegesen 2024. január 1-jétől a szociálishozzájárulásiadó-kedvezményt, illetve beszámíthatja a rehabilitációs hozzájárulás számítása során azt a dolgozót, akinek egy 2024. augusztus 23-ai dátummal ellátott komplex minősítést végző szakértői bizottság véleményezésében foglaltak alapján 50 százalékos össz-szervezeti egészségkárosodása van, minősítése C1, és a véleményben fel van tüntetve, hogy az egészségi állapot 2024. január 1-jétől véleményezhető?