76 cikk rendezése:
51. cikk / 76 Megváltozott munkaképességű munkavállaló
Kérdés: Figyelembe vehető a rehabilitációs hozzájárulás összegének csökkentése szempontjából megváltozott munkaképességűként az a munkavállaló, aki az OTF Orvosszakértői Intézet által kiállított szakvéleménnyel rendelkezik, amely 1993-ban az 53/1992. Korm. rendelet alapján került kiállításra, és végleges állapotot rögzít?
52. cikk / 76 Rehabilitációs kártya két munkáltató esetén
Kérdés: Figyelembe veheti a rehabilitációs hozzájárulás tekintetében megváltozott munkaképességű dolgozóként "B" munkaadója azt a 31 százalékos egészségi állapottal rendelkező (C2 kategóriába sorolt) személyt, aki a rehabilitációs kártyáját "A" foglalkoztatónál adta le?
53. cikk / 76 Megváltozott munkaképességű munkavállaló foglalkoztatása
Kérdés: Igénybe veheti mindkét társaság a rehabilitációs hozzájárulás számításánál azt a megváltozott munkaképességű munkavállalót, aki egy munkaerő-kölcsönző cégen keresztül dolgozik egy kft.-ben napi 4 órában, de ugyanez a vállalkozás a saját állományába is felvenné?
54. cikk / 76 Munkaviszony megszüntetése táppénz lejárta után
Kérdés: Köteles a munkáltató végkielégítést fizetni annak a munkavállalójának, akinek lejárt az egyéves táppénzes időtartama, és időközben beadta a rokkantsági ellátás iránti kérelmét? Ki kell adni a munkavállaló részére a ki nem vett szabadságot attól az időponttól, amikor az orvos keresőképes állományba vette az egyéves táppénzes időtartam lejárta miatt? Van egyéb kötelezettsége a munkáltatónak ebben az esetben?
55. cikk / 76 Szociálishozzájárulásiadó- kedvezmény betegszabadság idejére járó díjazás után
Kérdés: Mi az oka annak, hogy még a pályakezdők esetében sem lehet igénybe venni a szociálishozzájárulásiadó-kedvezményt a betegszabadság idejére járó munkabér után annak ellenére, hogy a közterheket ugyanúgy kell megfizetni ez után a járandóság után, mint a munkavégzés idejére járó bér után?
56. cikk / 76 Megváltozott munkaképességű személy foglalkoztatása
Kérdés: Alkalmazható napi 4 órát meghaladó munkaviszonyban egy rehabilitációs kártyával rendelkező személy abban az esetben, ha lemond a járadékáról? Figyelembe vehető továbbra is megváltozott munkaképességű munkavállalóként ez a dolgozó, illetve igénybe veheti a munkáltató a szociálishozzájárulásiadó-kedvezményt ebben az esetben?
57. cikk / 76 Megváltozott munkaképességű munkavállaló
Kérdés: Jogosult lehet visszamenőlegesen 6 hónapra a rokkantsági ellátásra az a munkavállaló, aki hónapok óta krónikus betegségben szenved, és 2015. január 15-én éri el az utolsó 5 éven belül előírt 1095 napi szolgálati időt az ellátás megállapításához? Az igénylés beadásának napján állhat még munkaviszonyban, részesülhet táppénzben vagy munkanélküli-ellátásban? Milyen rendszeres pénzellátás folyósítása akadályozhatja meg a rokkantsági ellátásra való jogosultságot? Milyen közterhekkel, illetve kedvezményekkel számoljon a vállalkozás, amennyiben tovább foglalkoztatja a rokkantsági ellátásban részesülő munkavállalót?
58. cikk / 76 Megváltozott munkaképességű munkavállaló
Kérdés: Hány órában foglalkoztatható egy rehabilitációs kártyával rendelkező megváltozott munkaképességű munkavállaló annak érdekében, hogy ne veszítse el a járadékát, illetve a rokkantsági ellátását?
59. cikk / 76 Nyugdíjas munkavállaló figyelembevétele megváltozott munkaképességűként
Kérdés: Figyelembe vehető továbbra is a rehabilitációs hozzájárulás elszámolásánál az a munkavállaló, aki eddig rokkantsági ellátásban részesült, és most öregségi nyugdíjassá vált?
60. cikk / 76 Megváltozott munkaképességű személyek
Kérdés: Csökkentheti 2014-ben a rehabilitációs hozzájárulását a kötelezett cég abban az esetben, ha olyan munkavállalót alkalmaz, aki 2011. december 31-én már részesült rendszeres szociális járadékban, ami 2012. január 1-jétől rehabilitációs ellátás, és a 2013. március 28-án elvégzett komplex felülvizsgálat megállapításai szerint az egészségi állapota 54 százalék? Vonatkoznak erre a személyre a 2011. évi CXCI. tv. 38. §-ában található átmeneti szabályok?