76 cikk rendezése:
41. cikk / 76 Rokkantsági ellátáshoz szükséges biztosítási idő
Kérdés: A munkavégzésen túl milyen időket vesznek még figyelembe a rokkantsági ellátás megállapításánál?
42. cikk / 76 1955-ben született polgármester
Kérdés: Kérheti a nyugdíj megállapítását a megbízatása megszüntetése nélkül egy 1955-ben született főállású polgármester, aki 2019 szeptemberében elérte a nyugdíjkorhatárt? Elláthatja majd a polgármesteri feladatait a továbbiakban az öregségi nyugdíj mellett?
43. cikk / 76 Nők kedvezményes nyugdíjában részesülő munkavállaló
Kérdés: Milyen feltételekkel dolgozhat egy korhatárt még be nem töltött, nők kedvezményes öregségi nyugdíjában részesülő személy, hogy semmiképpen se kerüljön veszélybe az ellátása? Melyek azok a szabályok, amelyeket mindenképpen ismernie kell?
44. cikk / 76 Szövetkezet rehabilitációs hozzájárulási kötelezettsége
Kérdés: Hogyan kell eljárnia a rehabilitációshozzájárulás-fizetési kötelezettség megállapítása során az iskolaszövetkezetnek? Figyelembe kell vennie a létszám számításakor a szövetkezet nappali tagozatos hallgató tagjait, vagy csak a munkaviszonyban álló munkavállalókat?
45. cikk / 76 Kormánytisztviselő jogviszonya
Kérdés: Milyen szempontok alapján történt az illetmény és a szabadság megállapítása annak a kormánytisztviselőnek, aki korábban a Kttv. hatálya alá tartozott, de jogviszonya – beleegyezésével – a Kit. hatálya alá tartozó jogviszonnyá alakult át?
46. cikk / 76 Közalkalmazotti jogviszony
Kérdés: Helyesen járt el a munkáltató egy óvodában dajka munkakörben foglalkoztatott, 1973-ban született közalkalmazott szabadságának és fizetési fokozatának megállapítása során abban az esetben, ha 5 év 5 hónap közalkalmazotti jogviszonyban töltött ideje alapján C besorolási osztály 2. fizetési fokozatába sorolták, éves szabadságát pedig 20 nap alap- és 2 nap fizetési fokozattal járó pótszabadság figyelembevételével 22 napban állapították meg, tekintettel arra, hogy egyéb jogcímen pótszabadságra nem jogosult? A közalkalmazott a nyugdíjbiztosítási szerv által kiállított biztosítási jogviszonyairól szóló tájékoztatásban feltüntetett összes szolgálati időre jogosító idejét (beleértve az 1992. jú-lius 1-jét megelőzően keletkezett és 1992. december 31-ig tartó munkaviszonya utáni Mt. hatálya alá tartozó munkaviszonyait, alkalmi foglalkoztatási, közfoglalkoztatási jogviszonyait, munkanélküli-ellátásban töltött idejét) figyelembe véve kevésnek tartja a megállapított szabadságát. A?dolgozó 1989-től fennálló biztosítási ideje alatt 2008. január 1-jétől június 29-ig munkanélküli-ellátásban részesült, 2008. június 30-tól 2011. november 30-ig pedig semmilyen biztosítási idővel nem rendelkezett.
47. cikk / 76 Kormányzati tisztviselő felmentése
Kérdés: Milyen okok miatt kerülhetett sor egy évek óta kormányzati szolgálati jogviszonyban álló személy felmentésére 2018. október 31. nappal, amikor korábban semmilyen panasz nem volt a munkájára? Jogosult ebben az esetben végkielégítésre az érintett munkavállaló?
48. cikk / 76 Nyugdíjba vonuló közalkalmazott
Kérdés: A Tny-tv. új szabályai szerint lehetséges az a megoldás, hogy egy 2019. június 5-én nyugdíjkorhatárát betöltő közalkalmazott ettől a naptól igényelje a nyugdíját, illetve az 5 hónapos felmondási idejét is ezen a napon kezdje meg, azaz hogy 5 hónapon keresztül egyidejűleg kapja a nyugellátást és az illetményét is?
49. cikk / 76 Hozzátartozói nyugellátásban részesülő személy közalkalmazotti jogviszonya
Kérdés: Alkalmazható közalkalmazotti jogviszonyban az a személy, aki hozzátartozói nyugellátásban részesül, vagy az öregségi nyugdíjhoz hasonlóan az árvaellátás, illetve az özvegyi nyugdíj folyósítása is szüneteltetésre kerül a foglalkoztatás idejére?
50. cikk / 76 Jubileumi jutalomra jogosító idő
Kérdés: Figyelembe vehető a Kttv. 150. §-ának (3) bekezdése alapján a jubileumi jutalomra jogosító idő megállapításánál a Magyar Néphadsereg Honvéd Sportegyesületnél eltöltött, 1985. február 14. és 1987. december 5. közötti időtartam?