14 cikk rendezése:
1. cikk / 14 Bónuszelőleg baleseti táppénz alatt
Kérdés: Fizethet bónuszelőleget a munkáltató a baleseti táppénzben részesülő munkavállalójának abban az esetben, ha a dolgozó 2024. február 5-től – üzemi balesete következményeként – folyamatosan keresőképtelen, és ez az állapot előreláthatólag még néhány hónapig fennáll? A munkáltató egyébként minden hónapban fizeti ezt a járandóságot a dolgozóinak. Erre a juttatásra is érvényes a táppénzre vonatkozó szabály, hogy a folyósítás ideje alatt nem fizethető?
2. cikk / 14 Utólag kifizetett bónusz bejelentése
Kérdés:
Hogyan kell bevallani egy szolgálati járandóságban részesülő munkavállaló részére 2023. július hónapban kifizetett 2022. évre járó bónusz közterheit? Bejelenthető a kifizetett összeg önellenőrzéssel a 2022. december havi bevallásban, tekintettel arra is, hogy ezzel a kifizetéssel a keresete meghaladja a minimálbér 18-szorosát, és így csak egyhavi ellátását veszítené el? A munkavállaló munkaviszonya 2023. április 30-án megszűnt.
3. cikk / 14 Teljesítménybér, jutalék, prémium és bónusz
Kérdés:
Mi a különbség a teljesítménybér, a jutalék, a prémium és a bónusz között?
4. cikk / 14 Prémium, jutalék, bónusz, jutalom
Kérdés: Mi a különbség a prémium, a jutalék, a bónusz és a jutalom között?
5. cikk / 14 Euróban meghatározott munkabér
Kérdés: Van lehetőség arra, hogy a Magyarországon munkát végző magyar állampolgár részére euróban meghatározott munkabért forintra átszámítva utalja át a munkáltató a dolgozó bankszámlájára? Milyen árfolyamot kell használni ebben az esetben?
6. cikk / 14 Bónuszjuttatás kifizetése CSED alatt
Kérdés: Megkaphatja a munkáltató a munkaszerződése szerint egy év ledolgozott idő esetén járó, egyhavi bérnek megfelelő bónuszjuttatást 2022. február hónapban abban az esetben, ha 2021. december 1-jétől 2022. január 3-ig, gyermeke születéséig táppénzben részesült, a gyermek születése napjától pedig csecsemőgondozási díjat kap? Keresőtevékenységnek minősülhet a CSED szempontjából az, ha ezt a juttatást megkapja a munkavállaló, tekintettel arra, hogy ez önmagában kizárná az ellátás folyósítását?
7. cikk / 14 Munkaviszony megszűnése munkaidőkeret lejárta előtt
Kérdés: Visszafizettetheti-e a munkáltató a munkaidőkeretben bent maradt órákat, amennyiben a munkaviszony a munkaidőkeret lejárta előtt szűnik meg? Jár ilyen esetben a bónusz, ha az a felmondási idő alatt lenne esedékes?
8. cikk / 14 Juttatás munkaviszony megszűnése után
Kérdés: Milyen lehetőség van a munkaviszony megszűnése után a volt alkalmazott részére megállapított prémium, bónusz kifizetésére? A dolgozó munkaviszonya közös megegyezéssel 2020. május 15-én szűnt meg, viszont egészen augusztus 15-ig még segít a volt munkáltatójának szerződések megkötésében, így az aláírt szerződések után kapja az eddigi bónuszokat.
9. cikk / 14 Járulékfizetési kötelezettség utólag kifizetett jövedelem esetén
Kérdés: Hogyan kell értelmezni, illetve mikor kell használni a Tbj-tv. R. 4/A. §-át?
10. cikk / 14 Start Bónusz kártya alapján járó kedvezmény mértéke
Kérdés: Kell-e arányosítani a Start Bónusz kártyával rendelkező munkavállaló után igénybe vehető alapkedvezmény mértékét abban az esetben, ha a munkavállaló foglalkoztatása napi 6 órás munkaviszonyban történik? Munkanapokra vagy naptári napokra kell számítani a kedvezmény arányosítását akkor, ha a munkaviszony hó közben kezdődik?