25 cikk rendezése:
11. cikk / 25 Rokkantsági ellátásban részesülő személy munkavállalása
Kérdés: Dolgozhat napi 6 órás munkaviszonyban az a személy, aki 2014. február 1-jétől rokkantsági ellátásban részesül anélkül, hogy megszűnne az ellátásra jogosultsága?
12. cikk / 25 Start Bónusz kártya alapján járó kedvezmény mértéke
Kérdés: Kell-e arányosítani a Start Bónusz kártyával rendelkező munkavállaló után igénybe vehető alapkedvezmény mértékét abban az esetben, ha a munkavállaló foglalkoztatása napi 6 órás munkaviszonyban történik? Munkanapokra vagy naptári napokra kell számítani a kedvezmény arányosítását akkor, ha a munkaviszony hó közben kezdődik?
13. cikk / 25 6 órás munkaviszony beszámítása a szolgálati időbe
Kérdés: Hogyan számít bele a napi 6 órás részmunkaviszony a 40 éves szolgálati időbe? Teljes évnek számolják, vagy a munkabér arányában?
14. cikk / 25 GYES-en lévő munkavállaló másodállása
Kérdés: Vállalhat másodállást egy jelenleg GYES-en lévő, napi 6 órás munkaviszonyban dolgozó személy úgy, hogy ez ne veszélyeztesse az ellátását? A munka egy amerikai cég újsághirdetésének szerkesztése lenne. Hogyan kell teljesíteni az adófizetési kötelezettséget ebben az esetben a másodállás után?
15. cikk / 25 Szolgálati idő 6 órás munkaidő esetén
Kérdés: Hogyan számít be a nyugdíjhoz szükséges szolgálati időbe a napi 6 órás munkaidő?
16. cikk / 25 Munkanélküli-ellátásban részesülő mezőgazdasági őstermelő szülése
Kérdés: Milyen ellátásokra lesz jogosult az az őstermelő, aki napi 6 órás munkaviszonyban állt, amely megszűnt, majd munkanélküli-ellátásra ment el, amely április végéig jár neki, s közben terhes lett, és a szülés várható ideje 2011. augusztus 20-a? Az őstermelésből származó bevétele nem érte el a 600 000 Ft-ot.
17. cikk / 25 Szolgálati idő 6 órás munkaviszony esetén
Kérdés: Hány év szolgálati időnek fog számítani az 1985. szeptember 19-től 1993. január 31-ig tartó időszakban fennálló 6 órás munkaviszony?
18. cikk / 25 Betéti társaság beltagjának jogviszonya
Kérdés: Elegendő-e a betéti társaságban heti 6 órás munkaviszony után megfizetni a járulékot a beltag után abban az esetben, ha van egy heti 30 órás munkaviszonya, és a társasági szerződésben benne van, hogy munkaviszonyban is dolgozhat, vagy mindenképpen a minimálbért kell figyelembe venni?
19. cikk / 25 Szociális járadékban részesülő személy munkaviszonya
Kérdés: Dolgozhat-e továbbra is 2010. január 1-jétől az az 1956. február 10-én született, 2000. január 17-től szociális járadékban részesülő munkavállaló, akit egy cég jelenleg 6 órás munkaviszonyban foglalkoztat? A szociális járadék összege 27 000 forint.
20. cikk / 25 Ellátások egyidejűleg fennálló több jogviszony esetében
Kérdés: Mindkét jogviszonyban külön kell-e elbírálni az igényt annak a munkavállalónak az esetében, aki 2007. március 6-tól augusztus 4-ig napi 8 órás, 2008. augusztus 5-től pedig napi 6 órás munkaviszonyban áll egy társadalombiztosítási kifizetőhelyet működtető cégnél, és 2008. augusztus 5-től napi 2 órás munkaviszonyt létesített egy olyan cégnél, amely nem kifizetőhely? A munkavállaló 2009. április 1-jétől keresőképtelen, és a 15 nap betegszabadság lejártát követően táppénzt, majd terhességi-gyermekágyi segélyt igényel. A keresőképtelenség kezdetétől, vagy a táppénzre, illetve a TGYÁS-ra való jogosultság kezdetétől kell-e visszafelé számolni a 180 naptári napot, tekintettel arra, hogy a munkavállalónak a második jogviszonya irányadó időszakában nincs meg a 180 napi keresete? Mindkét esetben a kifizetőhelynek kell elszámolni a táppénzt? Hogyan kaphatja vissza a kifizetőhely a táppénz egyharmadát?