214 cikk rendezése:
101. cikk / 214 Ikerterhességre érvényesíthető családi kedvezmény
Kérdés: Ikerterhesség esetén mindegyik magzat után jár a családi adókedvezmény?
102. cikk / 214 Megváltozott munkaképességű személy szociálishozzájárulásiadó- kedvezménye
Kérdés: Milyen teendői vannak annak a múlt hónap végéig rehabilitációs ellátásban részesült személynek, aki az ellátás mellett napi 8 órás munkaviszonyban dolgozott a saját kft.-jében, de most megtudta, hogy csak napi 4 órában tehette volna ezt? Milyen szankcióra számíthat a dolgozó, illetve a munkaadó egy esetleges ellenőrzés esetén? Hogyan kell eljárni a vele kapcsolatban igénybe vett szociálishozzájárulásiadó-kedvezménnyel? Igénybe vehető utána a 100 százalékos szociálishozzájárulásiadó-kedvezmény, ha 2016. május 10-től rokkantsági ellátásban fog részesülni, és a minimálbér 150 százaléka alatt lesz a bruttó bére? Beleszámít a jövedelemkorlátba az osztalék, valamint a lakás bérbeadásából származó jövedelem?
103. cikk / 214 Családi kedvezmény érvényesítése elvált szülők esetén
Kérdés: Érvényesítheti az édesapa az anyával 50 százalékban megosztva a családi adókedvezményt, ha a bíróság döntése alapján az elvált szülők egyenlő időszakokban felváltva gondozzák a gyermekeiket? Mindhárom gyermek az édesanyával lakik egy háztartásban, de hétvégén és néha hétköznap is az édesapánál tartózkodnak.
104. cikk / 214 Ügyvezető szociálishozzájárulásiadó-kedvezménye
Kérdés: Jár a 27 százalékos kedvezmény egy kft. rehabilitációs kártyával rendelkező ügyvezetője után, ha ő egyben többségi tulajdonosa a cégnek, vagy csak alkalmazottak foglalkoztatása után jár a kedvezmény?
105. cikk / 214 Kft. munkaviszonyban álló tagjai
Kérdés: Milyen címen és milyen összegben terhelik levonások egy kft. főfoglalkozású munkaviszony keretében foglalkoztatott tagjai részére kifizetett havi 200 000 forint összegű munkabért? Milyen címen és milyen összegben keletkezik közteherfizetési kötelezettsége a cégnek? Igénybe vehetők ebben az esetben az adó- és járulékkedvezmények? Az egyik tag munkaköre nem igényel szakképzettséget.
106. cikk / 214 Családi kedvezmény családi pótlék megosztása esetén
Kérdés: Érvényesítheti a három saját gyermeke után a családi kedvezményt az a munkavállaló, aki elvált a feleségétől, és a bíróság döntése alapján 50-50 százalékos arányban jogosultak a családi pótlékra, de időközben újra egy háztartásban és a volt feleségével élettársi viszonyban közösen nevelik a három gyermeküket? Az anyának nincs munkaviszonya, ezért szeretné az apa a teljes összeggel, azaz 618 750 forinttal csökkenteni az adóalapját.
107. cikk / 214 25 év alatti munkavállaló
Kérdés: Milyen szociálishozzájárulásiadó-kedvezményt érvényesíthet a munkáltató az után a 25 év alatti munkavállalója után, aki a nyilatkozata szerinti pályakezdőnek minősül, de nem rendelkezik NAV-igazolással?
108. cikk / 214 Megváltozott munkaképességű személy foglalkoztatása
Kérdés: Alkalmazható napi 4 órát meghaladó munkaviszonyban egy rehabilitációs kártyával rendelkező személy abban az esetben, ha lemond a járadékáról? Figyelembe vehető továbbra is megváltozott munkaképességű munkavállalóként ez a dolgozó, illetve igénybe veheti a munkáltató a szociálishozzájárulásiadó-kedvezményt ebben az esetben?
109. cikk / 214 Gyám házastársának családi adókedvezménye
Kérdés: Engedélyezheti év közben a munkáltató a családi adókedvezmény közös érvényesítését annak a munkavállalójának az esetében, akinek a felesége a hatéves vér szerinti unokája gyámjaként érvényesítette eddig a kedvezményt, de megszűnt a munkaviszonya? A gyermek a feleség első házasságából származik, tehát a munkavállaló nem a vér szerinti nagyszülője. A gyermek után a családi pótlékot a feleség részére folyósítják.
110. cikk / 214 Hallgatói munkaszerződés alapján kifizetett díjazás közterhei
Kérdés: Terheli szociálishozzájárulásiadó-fizetési kötelezettség a hallgatói munkaszerződés alapján történő munkavégzés kifizetőjét, és ha igen, akkor igénybe veheti-e a huszonöt év alatti munkavállaló után érvényesíthető adókedvezményt?