204 cikk rendezése:
181. cikk / 204 Rokkantnyugdíjas munkavállaló öregségi nyugdíja
Kérdés: Lemondhat-e rokkantnyugdíjáról, és igényelhet-e később öregségi nyugdíjat az az 58 éves III. csoportos rokkant munkavállaló, akinek 2004-ben kellett utoljára felülvizsgálatra mennie, amikor olyan igazolást kapott, amely szerint az állapota végleges, és nyugdíjának összege 52 000 forint? A munkavállaló jelenleg 6 órás munkaviszonyban dolgozik határozatlan idejű munkaszerződéssel, de a magasabb nyugdíj reményében vállalná a 8 órás munkaviszonyt is.
182. cikk / 204 Apákat megillető munkaidő-kedvezmény elszámolása
Kérdés: Hogyan kell az állami költségvetésből visszaigényelni, és milyen bevallásban kell szerepeltetni a távolléti díjat és a munkáltatói közteher összegét, amelyet a cégek a gyermek születése esetén az apákat megillető öt munkanapos munkaidő-kedvezmény idejére fizetnek?
183. cikk / 204 Mozgáskorlátozott állapot igazolása
Kérdés: Valóban kell-e minden évre új igazolást kérnie annak a tíz év óta súlyosan mozgáskorlátozott magánszemélynek, aki akkor kapott egy igazolást, hogy az állapota végleges, javulás nem várható? Eddig minden évben a tíz éve kapott igazolás alapján vette igénybe a kedvezményt.
184. cikk / 204 Rokkantnyugdíjas munkavállaló előrehozott öregségi nyugdíja
Kérdés: Elmehet-e előrehozott öregségi nyugdíjba 2007. január 12-étől az az 1950. január 11-én született rokkantnyugdíjas nő, aki 2001. augusztus 1-jétől rokkantnyugdíjas, addig 33 év 6 nap munkaviszonnyal rendelkezett, ha rokkantsági nyugdíját megszünteti? A magánszemély 2006. december 1-jétől heti 35 órás határozatlan időre szóló munkaviszonyt kíván létesíteni, havi 150 000 forint összegű munkabérrel. Kaphatja-e a nyugdíjat és a munkabért együtt? Beszámít-e szolgálati viszonynak a rokkantságban eltöltött 5 év, illetve újból kell-e számolni a nyugdíját?
185. cikk / 204 Könyvvizsgáló jogállása
Kérdés: Egy részvénytársaság könyvvizsgálója lehet-e egy olyan kft.-nek a könyvvizsgálója is, amelyben az rt.-nek 95 százalékos tulajdonrésze lesz?
186. cikk / 204 APEH-ellenőrzés
Kérdés: Hol lehet hozzájutni ahhoz az új jogszabályhoz, amely alapján az APEH 2006-ban az ellenőrzéseit végzi?
187. cikk / 204 Fogyatékossági támogatás
Kérdés: Igényelhet-e fogyatékossági támogatást az a cukorbeteg személy, akinek csípőprotézise van, és orvosi igazolást kapott arról, hogy mozgáskorlátozott?
188. cikk / 204 Nyugdíjas ügyvezető jogviszonya
Kérdés: Milyen jogviszonyban foglalkoztatható a 100 százalékos tulajdonú nyugdíjas ügyvezető? Állásfoglalások, bírósági végzések egymásnak ellentmondóan foglalják össze ezt a témakört. A Gt. 30. § (3) bekezdése alapján a vezető tisztségviselő jogviszonyára – amennyiben nem munkaviszony keretében látja el – a megbízási szerződés szabályai az irányadóak. Legjobb tudomásunk szerint 100 százalékos tulajdoni hányad esetén a munkaviszony létesítése kizárt, de van olyan állásfoglalásunk, hogy megbízás sem jöhet szóba, mivel egybeesne a megbízó és megbízott személye, ebből következően tehát az ilyen tagok csak társas vállalkozóként lehetnek biztosítottak. APEH-tájékoztatás ezt megerősítette. Ugyanakkor a Legfelsőbb Bíróság Kf. 1.35.501/200/4. sz. ítélete arról szól, hogy a kiegészítő tevékenységet folytató társas vállalkozó tag, mert ügyvezetői tevékenységet folytat, biztosított, így utána nem baleseti járulékot, hanem társadalombiztosítási járulékot kell fizetni. Tehát ha egy tag egyben ügyvezető, akkor tb-szempontból előbb ügyvezető, aztán tag. Mikor járunk el helyesen, melyik fórum véleménye az erősebb, illetve mely jogszabályhely alkalmazása vonatkozik erre az esetre?
189. cikk / 204 Ápolási díj
Kérdés: Hogyan igényelhető az ápolási díj, és ki jogosult az igénylésre?
190. cikk / 204 Munkaügyi ellenőrzés lehetséges szankciói
Kérdés: Milyen jogosultságai vannak a munkaügyi ellenőröknek, illetve milyen következményekkel járhat a munkaügyi ellenőrzés?