1211 cikk rendezése:
1. cikk / 1211 Apa GYED-jogosultsága
Kérdés: Jogosult lehet GYED-re 2024. november 13-tól az édesapa a 2024. május 13-án született gyermekére tekintettel abban az esetben, ha jelenlegi munkáltatójánál 2023. január 6-tól áll fenn a munkaviszonya, és saját bevallása szerint ezt megelőzően egyéni vállalkozó volt? Az édesanyának nincs munkaviszonya, 2024. június 1-től október 4-ig GYES-ben részesült.
2. cikk / 1211 Kedvezményes parkolási igazolvány
Kérdés: Kizárólag a fogyatékossági támogatásban részesülő személyek jogosultak kedvezményes parkolókártyára, vagy mások is megkaphatják ezt a kedvezményt?
3. cikk / 1211 Munkahelyi stressz
Kérdés: Van valamilyen konkrét kötelezettsége a munkáltatónak arra vonatkozóan, hogy beavatkozzon a munkavállalók között kialakult súlyos konfliktusok kezelésébe?
4. cikk / 1211 Magyarországon élő orosz állampolgár munkavégzése külföldi foglalkoztató részére
Kérdés: Valóban önfoglalkoztatóvá válik az a Magyarországon élő orosz állampolgár, aki családi együttélés célú tartózkodási engedéllyel rendelkezik, állandó lakcíme nincs, csak szálláshely-bejelentése, és jelenleg egy amerikai cégnek dolgozik, amely Magyarországon nincs bejelentkezve? Az érintett adóazonosító jellel rendelkezik, de tajszáma nincs, és a kormányhivatal tájékoztatása szerint állandó lakcím hiányában nem is jogosult rá. Önfoglalkoztatóként tajszám hiányában hogyan tudja teljesíteni a járulékbevallásokat?
5. cikk / 1211 Magyar állampolgárságú munka-vállaló Szovjetunióban végzett munkája, mint szolgálati idő
Kérdés: Elismerhető szolgálati időként a nyug-ellátás megállapítása során a volt Szovjetunió, mai Fehéroroszország területén biztosítási jogviszonyban töltött munkavégzés időszaka?
6. cikk / 1211 Betéti társaság beltagjának közterhei
Kérdés: Milyen jogviszonykóddal kell bejelenteni a betéti társaság beltagját abban az esetben, ha a társasági szerződés nem rendelkezik arról, hogy milyen jogviszonyban látja el az ügyvezetést, amelyért jövedelemben nem részesül? Kell ebben az esetben valamilyen közterhet fizetni a beltag után? Hogyan változik a helyzet, ha a későbbiekben személyesen is végez munkát a társaságban?
7. cikk / 1211 Elmaradt bér utólagos kifizetése
Kérdés: Hogyan kell bevallani egy havi bruttó 400.000 forintos munkabérrel foglalkoztatott munkavállaló bérét abban az esetben, ha a foglalkoztató likviditási problémái miatt július hónapra csak 300.000 forint került számára elszámolásra, augusztus hónapra nem kapott bért, és szeptember hónapban kapta meg az elmaradt jövedelmét? Július hónapra a ténylegesen elszámolt 300.000 forintot, vagy a szerződésben meghatározott 400.000 forintot kell szerepeltetni? Mi szerepeljen az augusztusi bevallásban és végül a szeptember havi bevallásban bevallható egyben az elmaradt bér?
8. cikk / 1211 Átalányadózó egyéni vállalkozó költséghányadának változása
Kérdés: Önellenőrzést kell benyújtania az év során korábban benyújtott bevallásokra annak az átalányadózó egyéni vállalkozónak, akinek a harmadik negyedévben változott a tevékenysége, és ez alapján alacsonyabb költséghányad alkalmazására jogosult?
9. cikk / 1211 Bíróság által megítélt díjazás
Kérdés: Milyen járulék- és adófizetési kötelezettsége keletkezik a volt munkavállalónak a munkaviszony jogellenes megszüntetése miatt beadott bírósági keresetlevélben kért felmondási időre járó távolléti díj, a felmondás esetére járó végkielégítés, valamint a kifizetés napjáig elszámolt késedelmi kamat esetleges megítélése esetén? Szerepeltetni kell ezeket a kifizetéseket a ’08-as bevalláson?
10. cikk / 1211 Kínai állampolgár foglalkoztatása
Kérdés: Szükséges munkavállalási engedély egy kínai állampolgárságú személy alkalmazásához abban az esetben, ha rendelkezik nemzeti letelepedési engedéllyel, tartózkodási engedéllyel, külföldi részére járó személyi igazolvánnyal, adóazonosító jellel és tajszámmal is? A kilépőpapírjai alapján korábban (2012. évben) egy másik cég is alkalmazta az érintettet.