299 cikk rendezése:
241. cikk / 299 Nyugdíjazás utólagos bejelentése
Kérdés: Mi a munkáltató teendője abban az esetben, ha 2007. májusban értesül arról, hogy a munkavállalója 2005. március 29-től nyugdíjas lett? A levont járulékokat milyen időpontig kell visszamenőleg rendezni, a munkavállalói járulékot is vissza kell-e fizetni a foglalkoztatott részére? Kötelezi-e jogszabály a munkavállalót a nyugdíjazás tényének bejelentésére? Ha igen, mi a következménye a bejelentési kötelezettség elmulasztásának? Néha küld a Nyugdíjbiztosítási Igazgatóság értesítést az utolsó munkáltatónak a nyugdíj megállapításáról, mi az oka annak, hogy nem minden esetben?
242. cikk / 299 Rokkantnyugdíjas munkavállaló öregségi nyugdíja
Kérdés: Lemondhat-e rokkantnyugdíjáról, és igényelhet-e később öregségi nyugdíjat az az 58 éves III. csoportos rokkant munkavállaló, akinek 2004-ben kellett utoljára felülvizsgálatra mennie, amikor olyan igazolást kapott, amely szerint az állapota végleges, és nyugdíjának összege 52 000 forint? A munkavállaló jelenleg 6 órás munkaviszonyban dolgozik határozatlan idejű munkaszerződéssel, de a magasabb nyugdíj reményében vállalná a 8 órás munkaviszonyt is.
243. cikk / 299 Nyugdíjas munkavállaló betegszabadsága és táppénze
Kérdés: Jár-e betegszabadság és táppénz annak a nyugdíjas foglalkoztatottnak, akinek a jogviszonya 2006. augusztus hóban jött létre?
244. cikk / 299 Nyugdíjas munkavállaló szolgálati ideje
Kérdés: Növekszik-e a szolgálati idő abban az esetben, ha egy saját jogú nyugdíjas munkavállaló a nyugdíja folyósítása mellett munkát vállal, és fizeti a 8,5 százalékos nyugdíjjárulékot, vagy csak a nyugdíj összege növelhető a ledolgozott idő után?
245. cikk / 299 Nyugdíjas munkavállaló járulékai
Kérdés: Milyen járulékokat kell megfizetni, illetve levonni 2007. április 1. után a saját jogú nyugdíj folyósítását nem szüneteltető, munkaviszonyban álló, a minimálbérnél magasabb jövedelemmel rendelkező nyugdíjas munkavállaló esetében?
246. cikk / 299 Nyugdíjas munkavállaló járulékfizetési felső határa
Kérdés: Az évközi járulékfizetési kötelezettség kezdete miatt mennyi lesz a nyugdíjas munkavállaló éves járulékfizetési felső határa? Időarányosan számítható-e a nyugdíjjárulék-fizetés kezdete, vagy mivel a dolgozó jogviszonya nem év közben kezdődött, maradhat az éves járulékmaximum?
247. cikk / 299 Rokkantnyugdíjas munkavállaló végkielégítése
Kérdés: Jogosan tart-e igényt utólagosan a végkielégítésre az a munkavállaló, aki tavaly rokkantnyugdíjba vonult, és a cég kifizette a betegállománya miatt ki nem vett szabadságát?
248. cikk / 299 Nyugdíjas munkavállaló felmondása
Kérdés: A teljes munkaviszonya, vagy a nyugdíjasként ledolgozott évek után jár-e a végkielégítés, illetve a felmentési idő egy nyugdíjas közalkalmazottnak felmentésekor abban az esetben, ha a munkavállaló azon a munkahelyen dolgozik tovább, ahonnan nyugdíjba ment? Miben tér el a szabályzás, ha nem ugyanabban az intézményben vállal nyugdíjasként munkát, ahol előzőleg dolgozott?
249. cikk / 299 Nyugdíjas munkavállaló járulékalapja
Kérdés: Mi lesz a járulékalapja annak a nyugdíjas munkavállalónak, akinek a heti 1 alkalommal 6 órában történő részmunkaidős foglalkoztatásáért járó bruttó bére fix 5300 forint/nap, tehát nem éri el a minimum-járulékalap felét?
250. cikk / 299 Rokkantsági nyugdíjas előrehozott öregségi nyugdíja
Kérdés: Jogosult lesz-e előrehozott öregségi nyugdíjra az a rokkantsági nyugdíjas férfi, aki 2009-ben lesz 59 éves, és 45 év szolgálati ideje lesz?