210 cikk rendezése:
81. cikk / 210 Bányászok keresetkiegészítése
Kérdés: Valóban nem jogosult a bányászok keresetkiegészítésére az a személy, aki egyéni vállalkozói tevékenységet folytat? Milyen lehetőségei vannak annak a személynek, akinek a kérelmét elutasították?
82. cikk / 210 Jogosultság fogyatékossági támogatásra
Kérdés: Jogosult fogyatékossági támogatásra egy 2-es típusú cukorbetegségben szenvedő személy?
83. cikk / 210 GYES-jogosultság beteg gyermek után
Kérdés: Jogosult lehet valamilyen formában GYES-re a szülő a beteg gyermeke után, aki nemrégiben már elmúlt 3 éves, de a betegsége miatt nem vihető közösségbe?
84. cikk / 210 Rehabilitációs ellátásban részesülő mezőgazdasági őstermelő
Kérdés: Milyen lehetőségei vannak annak a rehabilitációs ellátásban részesülő mezőgazdasági őstermelőnek, akinek az ellátását a felülvizsgálata után keresőtevékenységére tekintettel a továbbiakban nem folyósítják? Egy korábbi információ értelmében a rehabilitációs ellátás mellett maximum heti 20 órát lehet dolgozni, és mivel az őstermelő esetében a munkaidő nem értelmezhető, ez nem veszélyezteti az ellátását.
85. cikk / 210 Rehabilitációs ellátás figyelembevétele szolgálati időként
Kérdés: Szolgálati időnek minősül a 2016. áprilistól folyósított rehabilitációs ellátás időszaka, tekintettel arra is, hogy a jogosult nyugdíjjárulékot fizet az ellátás után?
86. cikk / 210 Munkaviszony megszüntetése betegállomány ideje alatt
Kérdés: Megszüntetheti a munkáltató a munkaviszonyt a betegszabadság vagy a táppénz ideje alatt abban az esetben, ha úgy véli, hogy nem indokolt a betegállomány? A dolgozó 2016 októbere óta keresőképtelen állományban van, és közölte a munkáltatójával, hogy a táppénz megszűnését követően nem tud munkába állni, mert fáj a keze, ezért szabadságot kért, a munkáltató tudomása szerint azonban ismét orvoshoz készül a keresőképtelen állományba vétele céljából.
87. cikk / 210 Jogosultság fogyatékossági támogatásra
Kérdés: Jogosult fogyatékossági támogatásra az a személy, aki schizotypiás rendellenességben szenved, egyéb betegségei miatt rokkantnyugdíjas lett, majd az újabb komplex orvosi vizsgálat az egészségi állapotát 47 százalékos mértékűnek értékelte, amely alapján a C2 minősítési csoportba sorolták, és 2016. január 1-jétől rokkantsági ellátást kap havi 76 630 forint összegben? A következő felülvizsgálat ideje 2020 novemberében lesz.
88. cikk / 210 Felmondás keresőképtelen munkavállalónak
Kérdés: Milyen módon tud felmondani határozatlan idejű munkaszerződéssel foglalkoztatott munkavállalójának a munkáltató abban az esetben, ha többszöri felszólításra sem tett eleget a szakmai követelményeknek, majd egy nap munkáját otthagyta, mondván, hogy a felmondásával jön vissza, de felmondás helyett a keresőképtelenségéről szóló orvosi igazolást adta le? A munkavállaló térdét korábban megműtötték, és ezért van jelenleg táppénzen, a betegszabadságát már kimerítette. A munkavállaló kezdeményezte az orvosi felülvizsgálatot, mert véleménye szerint a dolgozó jelenlegi munkakörét betegsége miatt nem tudja elvégezni. Terheli végkielégítés-fizetési kötelezettség a munkáltatót ebben az esetben? Ha igen, milyen mértékben?
89. cikk / 210 Rehabilitációs ellátásban részesülő személy felülvizsgálata
Kérdés: Milyen ellátásra számíthat egy rehabilitációs ellátásban részesülő személy, aki 2017. március hóban megy felülvizsgálatra, és jelenleg az öregségi nyugdíjig négy és fél éve van hátra?
90. cikk / 210 Fogyatékossági támogatásra vonatkozó kérelem elutasítása
Kérdés: Milyen lehetőségei vannak annak a személynek, akinek elutasították a fogyatékossági támogatásra vonatkozó kérelmét?