386 cikk rendezése:
331. cikk / 386 Munkaviszonyban álló egyéni vállalkozó táppénze
Kérdés: Egy több éve egyéni vállalkozóként működő személy 2004. január 1-jétől heti 40 órás munkaviszonyt létesített, havi 800 000 forint munkabérért. Munkaviszonyát 2005. január 27-én azonnali felmondással megszüntette a cég, 2005. január 28-ától keresőképtelen beteg lett, és 90 napig – passzív jogon – táppénzben részesült. Felgyógyulását követően főfoglalkozású egyéni vállalkozóként fizette a minimálbér után a járulékokat, majd 2005 októberében ismét megbetegedett. Milyen jövedelem alapulvételével lesz jogosult táppénzre? Mi lesz a táppénz alapja abban az esetben, ha a vállalkozó 2005-ben ismét munkaviszonyt létesít, és még ebben az évben újra keresőképtelen beteg lesz?
332. cikk / 386 Ösztöndíjas foglalkoztatási jogviszony keretében alkalmazott munkavállaló járulékának visszaigénylése
Kérdés: Jogosult-e egy cég a 2005. április 1-jétől ösztöndíjas foglalkoztatási jogviszony keretében alkalmazott pályakezdő diplomás fiatalember után fizetett tb-járulék 50 százalékának visszaigénylésére abban az esetben, ha az érintett október 16-án egyik napról a másikra kilépett és külföldre távozott? A dolgozó havi munkabére a minimálbérrel egyező összegű volt.
333. cikk / 386 Munkaviszony megszüntetése közös megegyezéssel
Kérdés: Hogyan bizonyíthatja a munkáltató, hogy nem történt törvénysértés abban az esetben, ha egy munkaviszonyát közös megegyezéssel megszüntető munkavállaló, aki átvette az elkészült kilépőpapírjait, néhány hét múlva munkaügyi bírósághoz fordult azzal az indokkal, hogy nem ismeri el a munkaviszony megszüntetését?
334. cikk / 386 Rendszeres és nem rendszeres jövedelem
Kérdés: Rendszeres vagy a nem rendszeres jövedelmeknél kell-e szerepeltetni a felmentési bért és a túlórára fizetett bért az OEP-B/1 jövedelemigazoláson?
335. cikk / 386 Felmondási idő és végkielégítés kollektív szerződés felmondása után
Kérdés: Egy munkáltatónál kollektív szerződés van érvényben, amely a munkavállalók számára az Mt.-nél kedvezőbb feltételekkel rendelkezik a felmondási időről és végkielégítésről is. A kollektív szerződés 2005. december 31. napjával jogszerűen felmondásra került. Új kollektív szerződés megkötése hiányában 2006. január 1-jétől milyen rendelkezéseket kell alkalmazni a felmondási idő és végkielégítés tekintetében? Nem éri-e sérelem a munkavállalókat?
336. cikk / 386 Munkáltatói jogkör gyakorlása, munkáltatói jogkör átruházása
Kérdés: Mit jelent pontosan a munkáltatói jogkör, és ki, milyen feltételekkel gyakorolhatja?
337. cikk / 386 Örökös jogosultságai, kötelezettségei a munkavállaló halála esetén
Kérdés: Milyen jogosultságai, illetve kötelezettsége vannak az örökösnek a munkavállaló halála esetén?
338. cikk / 386 Munkáltató személyében bekövetkező jogutódlás egyes kérdései
Kérdés: Milyen következményekkel jár a munkavállalókra nézve a munkáltató személyében bekövetkező jogutódlás?
339. cikk / 386 Kamarai tagságát szüneteltető ügyvéd alkalmazottjának jogviszonya
Kérdés: Egy egyéni vállalkozó ügyvéd szünetelteti a kamarai tagságát. Ez alatt az időszak alatt fennáll-e a nála munkaviszonyban lévő bojtár munkaviszonya, illetve ha nem, hogyan rendezhető a jogviszony?
340. cikk / 386 Táppénz egyharmada megbízásos jogviszonyban lévő foglalkoztatott után
Kérdés: Meg kell-e fizetnie a foglalkoztatónak a táppénz egyharmadát a folyamatos megbízási jogviszonyban lévő dolgozója után abban az esetben, ha a táppénz alapját képező kimagaslóan magas jövedelmét nem ettől a cégtől kapta?