547 cikk rendezése:
301. cikk / 547 Egyszerűsített foglalkoztatásra vonatkozó munkajogi szabályok
Kérdés: Ki kell-e állítani a jövedelemigazolást és a tb-kiskönyvet, és ha igen, milyen időközönként egy egyszerűsített foglalkoztatás keretében dolgozó munkavállaló részére? Jogosult-e az arányosan járó szabadságra az az alkalmi munkavállaló, aki egy hónapban 2x5 napot dolgozik? Figyelembe vehető-e az adójóváírás ezeknek a munkavállalóknak az esetében?
302. cikk / 547 Kft. tagjának osztaléka
Kérdés: Milyen adófizetési kötelezettség terheli egy kft. tagi jogviszony keretében közreműködő tagja részére 2009-ben jóváhagyott és 2010-ben kifizetett 2008. évi osztalékot? A cégnek két egyenlő tulajdoni hányaddal rendelkező tagja van, az egyik tag munkaviszony keretében dolgozik a társaságban, a másik tag tagi jogviszony keretében működik közre. A munkáltatói jogok gyakorlója a tagi jogviszonyos.
303. cikk / 547 Bérbeadásból származó jövedelem adóelőlege
Kérdés: Lakásbérbeadásból a magánszemélynek a bevétel 90 százalékának hány százalékát kell adóelőlegként befizetni, ha a várható bérjövedelemmel együtt az nem lesz több, mint 5 millió forint?
304. cikk / 547 Munkásszállás biztosítása
Kérdés: Kell-e valamilyen közterhet fizetni a munkáltató által térítésmentesen biztosított munkásszállás után? Lakhatnak-e ugyanabban a munkásszállóban a munkavállalók közeli hozzátartozói is, és ha igen, milyen közterheket kell megfizetni ez után a juttatás után?
305. cikk / 547 Egynapos egyszerűsített foglalkoztatás
Kérdés: Minden esetben napi számfejtéseket kell-e végezni, amennyiben az egyszerűsített foglalkoztatás keretében végzett munka 1-1 napos, tekintettel arra, hogy az egyszerűsített foglalkoztatás nem kedvezményes szabályainak alkalmazása esetén a bér kifizetése a napi munkavégzés befejezésekor történik? A bevallás és befizetés határideje ez esetben is a tárgyhót követő 12-e? Kell-e naponta minden esetben igazolást adni ugyanúgy, mint a kilépő dolgozóknál a kilépéskori igazolás az éves adóbevalláshoz?
306. cikk / 547 Bérleti díjból származó jövedelem keletkezésének ideje
Kérdés: Be kell-e vallania a 2009. évi személyijövedelemadó-bevallásban az ingatlan bérbeadásából származó jövedelmét annak a magánszemélynek, aki kiállította a 2009 évre szóló számlát, melyet a bérbevevő a mai napig nem fizetett ki?
307. cikk / 547 Üzemanyag-megtakarítás és napidíj minősítése
Kérdés: Rendszeres vagy nem rendszeres jövedelemnek minősül-e az üzemanyag-megtakarítás 100 000 forintot meghaladó része, amely az Szja-tv. 2010. évi szabályozása szerint bér jellegű juttatásnak minősül? Hogyan kell eljárni napidíj kifizetése esetén?
308. cikk / 547 Családi kedvezmény igénybevétele
Kérdés: Igénybe veheti-e a családi kedvezményt az édesanya 3 kiskorú gyermekére tekintettel abban az esetben, ha az édesapa kapja a családi pótlékot, és az éves adóköteles jövedelme meghaladja a 9 millió forintot?
309. cikk / 547 Nyugdíjazás utólagos bejelentése
Kérdés: A munkavállaló által fizetett egészségbiztosítási járulék és munkavállalói járulék önrevízióján kívül kell-e még valamit önrevíziózni abban az esetben, ha a munkáltatónak nem volt tudomása arról, hogy a munkavállalója nyugdíjasnak minősül, mert 2007 februárjában betöltötte a 62. életévét, és 2005. július 12-től, 44 év munkaviszony után előrehozott öregségi nyugdíjat állapítottak meg részére? Kell-e önrevíziót benyújtani a magánszemélynek az szja-bevallások helyesbítésére? A munkáltató tudomása szerint 2008. január 1. előtt nem volt törvényi korlátja a nyugdíj melletti munkavégzésnek.
310. cikk / 547 Munkavégzésre irányuló egyéb jogviszony keretében foglalkoztatott személy szja-ja
Kérdés: Mi lesz az szja alapja, és milyen összegű személyi jövedelemadót kell vonni a munkavégzésre irányuló egyéb jogviszony keretében foglalkoztatott személytől? A foglalkoztató a kifizetett díj után megfizeti a 27 százalékos ehót.