Főállású anya vállalkozásai
Szöveg nagyítása Szöveg kicsinyítése Nyomtatás
Megjelent a Társadalombiztosítási Levelek 347. számában (2018. október 30.), 5905. kérdésszám alatt

Kérdés:

Milyen közterheket kell megfizetnie annak a főállású édesanyának, aki egy betéti társaság ügyvezetője, és a társaságban személyesen is közreműködik, emellett pedig van egy egyéni vállalkozása is, ahol a kisadózó vállalkozások tételes adója szerinti közteherfizetést választotta? Kaphatja a GYET-et a vállalkozásai mellett, vagy meg kell szüntetnie valamelyiket?

Válasz (részlet): […]vállalkozói jogállására tekintettel nem főállásúnak minősül [Kata-tv. 2. § 8. pontjának g) alpontja], és havi 25 ezer forintos tételes adó terheli.   Olvasói észrevétel (megjelent a Társadalombiztosítási Levelek 350. számában – 2018.12.18.) Észrevétel: A Társadalombiztosítási Levelek 347. számában megjelent 5905. számú választ olvasva, úgy gondolom, hogy az idézett törvényhely [Tbj-tv. 28. § (1) bekezdés b) pont] alapján beáll a minimálbér utáni járulékfizetési kötelezettség. A szerző válaszol: Tisztelt Olvasónk! A kérdésre adott válaszunk helyességét - megjegyezve azt, hogy a jogszabály ebben az esetben (is) kissé félreérhetően fogalmaz - a vonatkozó előírás szó szerinti idézésével támasztjuk alá. A Tbj-tv. 28. §-ának (1) bekezdése szerint[…]
ÍGY OLVASHATJA A TELJES VÁLASZT...
...ha látogató: elküldjük e-mailen*
*ingyenes választ
évente csak egyszer küldünk.

Keresés

Kérdésfeltevés Kérdésfeltevés Nyomtatás Főoldalra Nyomtatás Nyomtatás A lap tetejére A lap tetejére