tb Levelek      
Előfizetőink honlapunkon feltett kérdésére 7 napon belül e-mailben választ adunk!
Előfizetőink honlapunkon feltett kérdésére 7 napon belül e-mailben választ adunk!

Eljárás beolvadó cég esetében

Szöveg nagyítása Szöveg kicsinyítése Nyomtatás
A válaszadás időpontja: 2007. június 5. (Társadalombiztosítási Levelek 106. szám, 1820. kérdés)

Olvasói kérdés Milyen dokumentumokat kell a munkavállalóknak kiadni abban az esetben, ha egy cég beolvad egy másik cégbe, és egyidejűleg az átvevő cég neve is megváltozik? Milyen adatszolgáltatásokat kell megküldeni a hatóságok felé?

ÍGY OLVASHATJA A TELJES VÁLASZT...
ha nem előfizetőnk a teljes választ elküldjük e-mailen évente egyszeri alkalommal
...ha látogató: elküldjük e-mailen*
*ingyenes választ
évente csak egyszer küldünk.
Válasz (részlet): […]azaz a biztosítási jogiszonyt nem lehet megszűntnek és újonnan keletkezettnek tekinteni. A Mt. 76/B. § (2) bekezdése alapján munkáltató - a beolvadás következtében történt - megnevezésének, illetve egyéb lényeges adatainak változásáról legkésőbb a változás hatálybalépését követő harminc napon belül köteles írásban tájékoztatni a munkavállalót. Az adóhatósághoz ugyan a (megszűnt) társaságnak minden adónem tekintetében bevallást kell tennie, de a munkavállalókat - az Art. 16. § (4) bekezdésében foglaltak szerint - ki-, illetve bejelentenie nem kell. Szintén az egészségbiztosítást érintően a munkavállalók "Igazolvány biztosítási jogviszonyról és az egészségbiztosítási ellátásokról" elnevezésű igazolványába be kell jegyezni az új foglalkoztató adatait. Amennyiben a "beolvadt"[…]

Figyelmébe ajánljuk

A 35 alkalmazottat foglalkoztató "A" kft. beolvadt a "B" kft.-be. Az új Gt.-módosítás értelmében lehetőség lett volna meghatározott időpontot kérni a cégbíróságtól a beolvadás időpontjára, de ezt elmulasztotta a cégek jogi képviselője megtenni. Hogyan tudnak a cégek APEH...

Tovább a teljes cikkhez

Elfogadhatja a táppénz számfejtése során a kifizetőhely a munkaügyi központok által kiállított igazolást a folyamatos biztosítási jogviszony igazolására, tekintettel arra, hogy a pandémiás helyzet miatt a tb-kiskönyvbe nem pecsételik be a munkanélküli-ellátás...

Tovább a teljes cikkhez

Milyen címen kell figyelembe venni egy kft. által a viszonteladói részére szervezett partnertalálkozón biztosított étel- és italfogyasztást, illetve a felmerült egyéb kiadásokat (bérleti díj, fellépő előadók díjazása)? A programok során a legjobb partnerek és képviselők...

Tovább a teljes cikkhez

Megteheti a Tbj-tv. 42. §-ának (4) bekezdése szerinti nyilatkozatot egy betéti társaság ügyvezetője, aki ingyenes megbízás alapján látja el a tevékenységét, és emellett egy kft.-ben részmunkaidőben szintén ügyvezető? Hogyan alakul ebben az esetben a járulékfizetési...

Tovább a teljes cikkhez

Ha nem találta meg amit keresett indítson új keresést

Kérdésfeltevés Kérdésfeltevés Nyomtatás Főoldalra Nyomtatás Nyomtatás A lap tetejére A lap tetejére