680 cikk rendezése:
91. cikk / 680 Ellátások koraszülött gyermek esetén
Kérdés: Hogyan folyósítható a gyermekápolási táppénz és a csecsemőgondozási díj annak a munkavállalónak, aki több mint 5 éve áll jelenlegi munkáltatója alkalmazásában, 2021. december 22-ére várta gyermeke születését, 2021. november 22-től kérte a szülési szabadság kiadását, de a gyermeke koraszülöttként november 2-án megszületett, ezért az újszülött gyermekkel a koraszülöttek ápolására fenntartott intézményben volt 2021. december 20-ig, amely időtartamra GYÁP megállapítását kérte? Hány napra folyósítható a CSED ebben az esetben?
92. cikk / 680 Szülés határozott idejű munkaszerződés és baleseti táppénz lejárta után
Kérdés: Valóban csak a GYES-t igényelheti, vagy jogosult lesz CSED-re és GYED-re is az az édesanya, aki 2019. július 1-jétől 2021. június 30-ig határozott idejű munkaszerződés alapján dolgozott, 2021. május 19-én üzemi balesetet szenvedett, amelynek következtében 2021. október 10-ig baleseti táppénzben részesült, és 2021. november 4-én megszületett a gyermeke?
93. cikk / 680 Egyszemélyes kft. tulajdonosának szülése
Kérdés: Jogosult lesz csecsemőgondozási és gyermekgondozási díjra egy egyszemélyes kft. tulajdonosa, aki tagi jogviszonyban áll a cégben, havonta bruttó 330 000 forint tagi jövedelem után fizeti a közterheket, és várhatóan az év végétől táppénzes állományban lesz, mert gyermeket vár? Amennyiben jogosult lesz az ellátásokra, kell egy másik személyt alkalmazni pl. megbízási jogviszonyban, ha a CSED és a GYED ideje alatt semmilyen bevétele nem lesz a cégnek, és nem állít ki számlát?
94. cikk / 680 Szülés többes jogviszonyban
Kérdés: Hogyan és kinél kell igényelnie a szüléshez kapcsolódó ellátásokat annak a személynek, aki 2017 óta kisebb-nagyobb megszakításokkal megbízási jogviszonyban dolgozik egy társadalombiztosítási kifizetőhelyet üzemeltető vállalkozásnál, első gyermekét 2022 januárjára várja, és CSED-et, majd GYED-et kíván igényelni? A kis-mama egy másik cégnél is dolgozik szintén megbízási jogviszonyban.
95. cikk / 680 Munkaviszony megszűnése CSED, GYED alatt
Kérdés: Mi történik akkor, ha CSED vagy GYED alatt megszűnik a munkavállaló munkaviszonya? Ha a CSED alatt szűnik meg, akkor jár neki a GYED? Vagy ha a GYED igénylésekor még van munkaviszonya, és a GYED folyósítása alatt megszűnik a munkaviszony, akkor ez jár bármilyen változással? Ezekben az esetekben hogyan alakul az ellátások összege?
96. cikk / 680 Felmondás keresőképtelen munkavállalónak
Kérdés: Felmondhat a munkáltató annak a munkavállalójának, aki a próbaidő lejáratát követően elvétve jelentkezik munkavégzésre, lényegében hosszú hónapok óta keresőképtelen állományban tartózkodik igazolt betegsége okán, és állapotáról, jövőbeni munkavégzési kilátásairól nem nyilatkozik?
97. cikk / 680 Többes jogviszonyú egyéni vállalkozó szülése
Kérdés: Milyen adózási lehetőségek közül választhat egy egyéni vállalkozó, aki jelenleg GYED-ben részesül a főállású munkahelyéről, és mellette szeretné elindítani az egyéni vállalkozását? Milyen jövedelem alapján kerül megállapításra a CSED, illetve a GYED összege abban az esetben, ha megszületik a jelenleg még csak tervezett második gyermeke? Összeadódik ebben az esetben a munkaviszonyból és a vállalkozásból származó jövedelem?
98. cikk / 680 Hivatásos szolgálati jogviszonyban álló munkavállaló szülése
Kérdés: Alkalmazható a Tbj-tv. 32. §-ának a) pontjában megfogalmazott járulékmentesség a Hszt. hatálya alá tartozó hivatásos szolgálati jogviszonyban álló rendőr szülési szabadságának idejére járó távolléti díj elszámolásakor ugyanúgy, mint a csecsemőgondozási díj esetében?
99. cikk / 680 Munkaviszony helyreállítása
Kérdés: Milyen esetekben kérheti a munkavállaló a munkaviszonyának helyreállítását?
100. cikk / 680 Vezető állású munkavállaló
Kérdés: Milyen speciális munkajogi szabályok vonatkoznak a vezető állású munkavállalókra?