1. cikk / 28 GYED jogalap nélküli folyósítása
2. cikk / 28 Nyugdíj visszamenőleges igénylése
3. cikk / 28 Visszamenőleges nyugdíjazás
Vissza tudja igényelni a járulékot a munkavállaló vagy a munkáltató az alábbi esetben? Egy munkaviszonyban álló dolgozót elbocsátotta a munkáltatója, és 3 havi végkielégítést, valamint – megállapodás alapján – 3 havi felmentési időt biztosított a számára, így jogviszonya 2023. szeptember 30-án szűnt meg, azonban az összes járandóság kifizetése után a dolgozó a 40 év jogosultsági idejére tekintettel 2023. április 10-ei dátummal nyugdíjas lett. Mi lesz ebben az esetben a végkielégítés sorsa, tekintettel arra, hogy a nyugdíjas munkavállaló részére nem jár ez a juttatás?
4. cikk / 28 Táppénzben részesült munkavállaló visszamenőleges nyugdíja
Hogyan kell eljárnia a kifizetőhelynek abban az esetben, ha egy 2022. augusztus 5-től november 30-ig táppénzben részesült munkavállalója bejelenti, hogy 2022. szeptember 20-tól visszamenőleg öregségi nyugdíjas lett? Azon túl, hogy elvégzi az önellenőrzést, a táppénz visszafizettetéséről is kell határozatot hozni?
5. cikk / 28 Nyugdíj visszamenőleges igénylése felmondás után
6. cikk / 28 Nők kedvezményes nyugdíjának visszamenőleges igénybevétele
7. cikk / 28 1950-ben született munkavállaló
8. cikk / 28 Nyugdíjas személy részére fizetett elmaradt munkabér
9. cikk / 28 Kisadózó vállalkozó nyugdíjazása
A nyugdíjigénylés napjával automatikusan átminősül kiegészítő tevékenységű vállalkozóvá, vagy a NAV-nak be kell jelentenie valamilyen nyomtatványon a változást? Milyen módon kell bejelenteni a nyugdíjfolyósító felé a kereseti korlát elérését? Az általános szabályok szerint milyen közterheket kellene megfizetnie a kiegészítő tevékenységű vállalkozónak ahhoz, hogy jogosulttá váljon az évi 0,5 százalékos emelésre, tekintettel arra, hogy kisadózóként nem kaphatja meg? Minden évben meg kell igényelni az emelést, vagy elég egyszer, és utána automatikusan megkapja?