275 cikk rendezése:
241. cikk / 275 Ellátások kisadózó egyéni vállalkozó 6 millió forintot meghaladó bevétele után
Kérdés: Hogyan kerül ellátási alapként figyelembevételre a kisadózó egyéni vállalkozóként elért 6 millió forintot meghaladó bevétel után megfizetett 40 százalékos adó? Hogyan kell beszámítani ezt az összeget a minimálbér 18-szorosa szerinti kereseti korlátba?
242. cikk / 275 Kiemelt ápolási díjban részesülő vállalkozó járulékai
Kérdés: Helyesen járt el az az egyéni vállalkozó, aki 2004 óta főállásúként folytatta a tevékenységét, de 2011 tavaszától édesapja ápolása miatt kiemelt ápolási díjat kap, ezért – több helyről kapott felvilágosítás alapján – ettől az időponttól kiegészítő tevékenységű vállalkozóként fizeti a közterheket? A vállalkozó 2014. január 1-jétől kisadózóként is csak a 25 000 forintos tételes adót fizeti.
243. cikk / 275 GYED-ben részesülő kisadózó vállalkozó tételes adója
Kérdés: Milyen összegű tételes adót kell megfizetnie annak az egyéni vállalkozónak, aki jelenleg GYED-ben részesül, emellett rendelkezik egy heti 30 órás munkaviszonnyal, és be szeretne jelentkezni a kisadózó vállalkozások tételes adójának hatálya alá?
244. cikk / 275 Nevelőszülő egyéni vállalkozói tevékenysége
Kérdés: Folytathat egyéni vállalkozói tevékenységet egy nevelőszülői jogviszonyban álló személy? Ha igen, akkor kisadózóként milyen összegű járulék fizetésére kötelezett?
245. cikk / 275 Kisadózó betéti társaság kültagja
Kérdés: Meg kell fizetni a tételes adót egy kisadózást választó betéti társaság kültagja után abban az esetben, ha kizárólag a tőkéjével járult hozzá a céghez, tevékenységet semmilyen módon nem végez? A társaságban a beltag a vezető tisztségviselő.
246. cikk / 275 Kisadózó egyéni vállalkozó biztosítása
Kérdés: Szünetel a főállású kisadózó egyéni vállalkozó biztosítása abban az esetben, ha nem kötelezett a havi 50 ezer forintos kata megfizetésére?
247. cikk / 275 Kisadózó egyéni vállalkozó táppénze
Kérdés: Milyen nyomtatványon nyújtható be a kisadózó egyéni vállalkozó táppénzigény-bejelentése, illetve hogyan lehet közölni a kieső időt?
248. cikk / 275 Szociális szövetkezet tagjainak jogviszonya, közterhei
Kérdés: Milyen közteher-fizetési kötelezettsége keletkezik annak a most induló szociális szövetkezetnek, amely 7 fővel alakult, akik közül 2 fő nyugdíjas, 1 fő egyetemista, 2 fő foglalkoztatott, 1 fő ügyvezető igazgató egy másik cégnél heti 36 órás munkaviszonyban, 1 fő pedig egy betéti társaság kisadózó beltagja? Kötelező a minimálbér után járulékot fizetni a tagoknak abban az esetben, ha nem dolgoznak a vállalkozásban és bért sem kapnak? Tagi vagy alkalmazotti jogviszonyban kell bejelenteni a szövetkezet tagjait?
249. cikk / 275 Többes jogviszony kisadózó vállalkozás esetén
Kérdés: Helyesen jár el az a kft., amely nem jelenti be a személyesen közreműködő tagját, tekintettel arra, hogy a tag egy betéti társaság beltagjaként 2013. január 1-jétől főállású kisadózóként fizeti a közterheket? Mindkét társaság működik, bevételei, valamint költségei is vannak, és alkalmazottat nem foglalkoztat. Érdemes lenne esetleg a kft.-ben heti 36 órás munkaviszonyban foglalkoztatni, a bt.-ben pedig nem főállású kisadózóként?
250. cikk / 275 Kisadózó vállalkozó jogállásának elbírálása
Kérdés: Hogyan kell elbírálni annak a kisadózó vállalkozónak a jogállását, aki eddig nem minősült főállásúnak, és a hónap közepén megszűnik a munkaviszonya, de a hó végéig még táppénzben részesül? Fizetheti erre a hónapra a 25 000 forintos tételes adót, vagy már az 50 000 forintot kell megfizetnie?