1. cikk / 34 Táppénzjogosultság többes jogviszony esetén
2. cikk / 34 Kiküldött munkavállaló családi járulékkedvezménye
3. cikk / 34 Családi járulékkedvezmény érvényesítése passzív GYED esetén
4. cikk / 34 Nyilatkozat adókedvezményről jogállásváltozás esetén
5. cikk / 34 Átalányadózó egyéni vállalkozó családi járulékkedvezménye
Érvényesítheti valamilyen módon a családi járulékkedvezményt egy főfoglalkozású átalányadózó egyéni vállalkozó abban az esetben, ha az átalányban megállapított I. negyedéves jövedelme nem haladja az adómentes határt, ezért havonta a garantált bérminimum után fizet társadalombiztosítási járulékot és szociális hozzájárulási adót? A vállalkozó I. negyedéves bevétele 2 millió forint volt, és 40 százalékos költséghányad alkalmazására jogosult.
6. cikk / 34 Családi járulékkedvezmény a szakképzési munkadíjból
7. cikk / 34 Társas vállalkozó családi járulékkedvezménye
Érvényesítheti a családi járulékkedvezményt egy társas vállalkozó, aki cégéből csak osztalékot vesz ki, de mivel ügyvezető, és nincs más biztosítása, havonta a minimálbér után megfizeti a járulékot?
8. cikk / 34 30 év alatti anyák kedvezményének igénybevétele
Jogosult lesz a 30 év alatti anyák kedvezményének igénybevételére az a munkavállaló, aki egy éve dolgozik jelenlegi munkáltatójánál, laktózintoleranciájára tekintettel jogosult személyi kedvezményre, 2023. április 7-én tölti be a 25. életévét, és bejelentette, hogy 2023. február 10-én elérte a várandóssága 91. napját? A munkavállalónak ez lesz az első gyermeke. Jogosult lehet egy időben az életkora alapján járó kedvezményekre és a személyi kedvezményre is?
9. cikk / 34 Átalányadózó egyéni vállalkozó 2023-ban
Milyen lehetőségeik vannak azoknak az egyéni vállalkozóknak, akik 2023-ban átalányadózást akarnak választani?