89 cikk rendezése:
11. cikk / 89 Osztalék után fizetendő szociális hozzájárulási adó
Kérdés: Valóban figyelembe vehető az ingatlan-bérbeadásból származó jövedelem az osztalék után fizetendő szociálishozzájárulásiadó-alap maximumösszegének meghatározása során annak ellenére, hogy ez után a jövedelem után nem kell megfizetni a szociális hozzájárulási adót?
12. cikk / 89 Ingatlan-bérbeadásból származó jövedelem
Kérdés: Melyek azok a fontos szabályok, amelyeket 2019-ben figyelembe kell venni az ingatlan-bérbeadásból származó jövedelem megállapítása során?
13. cikk / 89 Kiegészítő tevékenységű tag osztaléka
Kérdés: Befolyásolja a tagi jövedelem, illetve a magánszemélyként bérbe adott ingatlanból származó jövedelem a kiegészítő tevékenységű társas vállalkozó részére fizetett osztalék után fizetendő szociális hozzájárulási adó összegét, tekintve, hogy ezek az összegek nem szolgálnak szociális hozzájárulási adó alapjául?
14. cikk / 89 Megállapodás szolgálati időre
Kérdés: Érdemes megállapodást kötnie szolgálati idő szerzése érdekében egy rokkantsági ellátásban részesülő férfinak, aki két év múlva tölti be a nyugdíjkorhatárt, és jelenleg ingatlanjai bérbeadásából él?
15. cikk / 89 Ipari ingatlan bérbeadása
Kérdés: Meg kell fizetni a százalékos egészségügyi hozzájárulást ipari épületek bérbeadása esetén, vagy a jogszabály kedvező változása kizárólag lakóingatlanokra vonatkozik?
16. cikk / 89 Ingatlan-bérbeadás ehója
Kérdés: Milyen közterheket kell megfizetnie 2018-ban egy magánszemélynek a tulajdonában lévő ingatlan bérbeadásából származó jövedelem után?
17. cikk / 89 Kisadózó ügyvédi iroda
Kérdés: Valóban választhatja a kisadózó vállalkozások tételes adója szerinti közteherfizetést az ügyvédi iroda is? Amennyiben igen, akkor valamennyi tag bejelenthető kisadózóként? Főállásúként vagy nem főállású kisadózóként kell figyelembe venni ebben ez esetben azt a tagot, aki még nem érte el a nyugdíjkorhatárt, de 40 éves jogosultsági ideje alapján már a nők kedvezményes nyugdíjában részesül?
18. cikk / 89 Bérleti díj közterhei
Kérdés: Van valamilyen lehetőség arra, hogy megfizesse a 10 százalékos nyugdíjjárulékot a hosszú távra kiadott lakásai bérleti díjából származó jövedelme után az a magánszemély, aki egyébként egy vállalkozásban dolgozik munkaviszonyban, és bejelentése a garantált bérminimum összegének megfelelő havi munkabérrel történik?
19. cikk / 89 Olasz állampolgár ingatlan- bérbeadásból származó jövedelme
Kérdés: Kötelezett lesz az egészségügyi hozzájárulás megfizetésére egy olasz állampolgárságú magánszemély, akinek Magyarországon ingatlan-bérbeadásból származó jövedelme meghaladja az évi 1 millió forintot, és Olaszországban rendelkezik biztosítási kötelezettséget eredményező jogviszonnyal? Változik a helyzet abban az esetben, ha a magánszemély kérte a tartózkodási engedélye kiállítását, de lakcímmel még nem rendelkezik, és előreláthatólag a magyar-országi tartózkodása nem éri el az évi 183 napot?
20. cikk / 89 Magánszemélyt terhelő egészségügyi hozzájárulás
Kérdés: Csökkenti az ingatlan-bérbeadás után fizetendő 14 százalékos egészségügyi hozzájárulás éves összegét az egészségügyi szolgáltatásra kötött megállapodás alapján fizetett járulék?