169 cikk rendezése:
111. cikk / 169 Munkába járás költségeinek térítése
Kérdés: Mire kell figyelnie, és hogyan kell dokumentálnia a kifizetést annak a munkáltatónak, amely a vidékről bejáró dolgozói részére 2006. január 1-jétől a 9 forint/km összegű költségtérítést egységesen adómentesen, valamint az e fölötti összeget munkaviszonyból származó jövedelemként fizeti ki? A dolgozók a munkarendjük miatt a tömegközlekedést nem tudják igénybe venni.
112. cikk / 169 Étkezési utalvány juttatása többes jogviszony esetében
Kérdés: Összevonható-e a két különböző munkahelytől kapott étkezési utalvány annak a nyugdíjas munkavállalónak az esetében, aki egy részvénytársaságnál heti 32 órában dolgozik, ahol havi 9000 forint összegű étkezési utalvány kap, egy másik munkahelyen heti 18 órában dolgozik, és ott is kap étkezési utalványt? Ha igen, akkor melyik munkahelyen lesz adóköteles jövedelme, milyen járulékok terhelik az adóköteles részt, ki és hogyan fizeti a közterheket?
113. cikk / 169 Egyházközség dolgozójának jogállása
Kérdés: Egy egyházközség ez ideig nem foglalkoztatott alkalmazottat, a sekrestyési teendőket ellátó személyt a hívek közvetlenül honorálták. Február 1-jétől azonban felmerült egy nyugdíjas személy félállásban történő alkalmazása. Adó-, illetve járulékköteles-e a dolgozó javadalmazása, tekintve hogy annak forrása – noha a kifizetése az egyházközségen keresztül történik – továbbra is a hívek adományaiból származik?
114. cikk / 169 Béren kívüli juttatások
Kérdés: Valóban maximálva van-e a béren kívül adható juttatások mértéke, illetve változott-e ezen juttatások közteher-fizetési kötelezettsége?
115. cikk / 169 Munkába járás költségeinek elszámolása
Kérdés: Egy munkavállaló a munkába járáshoz 100 százalékos helyközi bérlettérítést kap, de munkaköréből adódóan helyi bérletre is jogosult. Szeptembertől a munkavállaló az új egyesített budapesti bérlettel, valamint a kiegészítő Volánbusz-bérlettel számol el. Ez az elszámolás a munkáltató számára kevesebb költséggel jár. Elszámolható-e 100 százalékban adómentesen az új egyesített budapesti bérlet, amely Budapest közigazgatási határáig érvényes, valamint a kiegészítő Volánbusz-bérlet, hiszen együtt érvényesek, és mindkettő szükséges a munkába járáshoz?
116. cikk / 169 Védőszemüveg
Kérdés: Milyen feltételek mellett és milyen összeghatárig lehet a munkavállalók részére adó- és járulékmentesen szemüveget biztosítani a képernyő előtti munkavégzéshez?
117. cikk / 169 Személyes gondoskodás körébe tartozó feladatokat ellátó személyek munkaruha-juttatása
Kérdés: Hogyan kell elszámolni a kerületi önkormányzat felügyelete alá tartozó gondozási központ dolgozói részére az 1/2000. SzCsM rendelet 6. § (11) bekezdése alapján biztosított munkaruha-juttatást? Személyi juttatásnak vagy dologi kiadásnak számít-e ez, és milyen közterhek terhelik?
118. cikk / 169 Önkéntes nyugdíjpénztári szolgáltatás közterhei
Kérdés: Önkéntes nyugdíjpénztári tagdíjat fizető biztosított nyugdíjszolgáltatást igényelt, amelyet egy összegben meg is kapott. Adóköteles-e ez a kifizetés, illetve terheli-e valamilyen közteher?
119. cikk / 169 Munkáltató által fizetett önkéntes egészségpénztári tagdíj
Kérdés: Egy kft. kizárólag az ügyvezetőre fizet önkéntes egészségpénztári tagdíjat havi 150 ezer forint összegben. Adóköteles-e ez az összeg annak ellenére, hogy a többi alkalmazott részére nem hozzáférhető?
120. cikk / 169 Internet-hozzáférés biztosítása
Kérdés: Milyen járulékfizetési kötelezettség terheli a munkáltatót, illetve a munkavállalót abban az esetben, ha egy kft. a munkavállalóinak (alkalmazott, munkavállaló ügyvezető) ingyenes internet-hozzáférést fizet elő, és a számlát a munkáltató nevére állítják ki? Az internetet teljes mértékben személyes célokra használják.