219 cikk rendezése:
151. cikk / 219 Év közben belépő munkavállaló betegszabadsága
Kérdés: Kötelező-e megadni a 15 nap betegszabadságot annak a munkavállalónak, aki 2007. október 1-jén lépett be jelenlegi munkahelyére, előtte folyamatos munkaviszonya volt, betegszabadságot nem vett igénybe, és 2007. november 21-én beteg lett, vagy megteheti az új munkáltató, hogy csak az időarányos 4 napot adja meg?
152. cikk / 219 Betegszabadság egyidejűleg fennálló többes jogviszony esetén
Kérdés: Hány nap betegszabadság illeti meg a második, ún. "egyidejűleg fennálló többes" jogviszonyában azt a főfoglalkozású munkaviszonyban álló dolgozót, aki 2007. június 1-jétől 2007. december 31-ig fizetés nélküli szabadságot kért, mely idő alatt határozott időre szóló munkaviszonyt létesített egy másik munkáltatóval? A főállású munkaviszonyában 13 nap betegszabadságot vett igénybe 2007. május 31-ig, az erről szóló igazolást az új munkáltatónak átadta.
153. cikk / 219 Vissza nem térítendő gyorssegély közterhei
Kérdés: A munkabér részének számít-e az üzemi balesetet szenvedett munkavállaló részére adott rendkívüli, vissza nem térítendő gyorssegély, amely nem része a dolgozó esetleges későbbi kártérítési igényének? Milyen adók és járulékok terhelik ezt a kifizetést?
154. cikk / 219 Betegszabadság felmondási idő alatt
Kérdés: Meghosszabbodik-e a felmondási idő abban az esetben, ha egy dolgozó felmondási idejét tölti, közben beteg lesz, és betegszabadságra válik jogosulttá? Ki fizeti a betegszabadság idejére járó juttatást?
155. cikk / 219 Jövedelempótló kártérítés járulékai
Kérdés: A munkavállaló üzemi balesetet szenvedett, és emiatt a munkáltató jövedelempótló kártérítést adott. Kell-e járulékot fizetni ebben az esetben?
156. cikk / 219 Ellátás összegének megtérítése
Kérdés: Van-e valamilyen lehetősége a méltányosságra, illetve az elengedésre annak a betéti társaságnak, amelynek az egyik alkalmazottja üzemi balesetet szenvedett, amelyben a társaság jegyzőkönyv szerint elismerte a felelősségét, mely alapján az egészségbiztosítási pénztár megküldte az ellátások teljes összegének megtérítésére vonatkozó fizetési meghagyását? A bt. nem tudja megfizetni a több mint egymillió forintos összeget.
157. cikk / 219 Keresőképtelenség igazolása
Kérdés: Egy munkavállaló nem jelent meg a munkahelyén, és az egyik családtagja telefonon bejelentette, hogy betegállományban van. Meddig kell várni a táppénzes papírokra, mi a teendő akkor, ha a bérszámfejtés idejéig sem igazolja a távollétet hivatalosan a munkavállaló?
158. cikk / 219 Nem rendszeres jövedelem osztószáma
Kérdés: Mi lesz a nem rendszeres jövedelem osztószáma annak a munkavállalónak az esetében, aki 2004. augusztus 2-ától áll egy cég alkalmazásában, 2006. július 3-án munkavégzés közben üzemi baleset érte, és 2006. június hónapban végzett munkájáért 96 800 forint munkabért és nem rendszeres jövedelemként 171 600 forint jutalmat kapott?
159. cikk / 219 Táppénz elszámolására jogosult kifizetőhely
Kérdés: Melyik kifizetőhely kötelezett a táppénz kifizetésére az alábbi esetben? Egy cég 2006. szeptember 27-én munkaszerződést kötött egy munkavállalóval, amely szerint a dolgozó munkaviszonya 2006. október 2-án (hétfőn) kezdődik. Előző munkahelyén a munkaviszonya 2006. szeptember 30-án (szombaton) szűnt meg, aznap délután közúti baleset érte, melyben súlyosan megsérült, kórházba került. A baleset nem minősül üzemi balesetnek. A keresőképtelenség ellenére a dolgozó gyógyulása után az új munkahely számít a munkájára, az új munkaviszony létrejött, az előző munkáltatója minden iratát megküldte. A dolgozó 2006. október 1-jétől jogosult táppénzre. Elszámolhatja-e részére október 2-ától a betegszabadságot, majd utána a táppénzt az új munkáltató, vagy ezt csak régi munkáltatója teheti passzív jogon?
160. cikk / 219 Nyugdíjazással kapcsolatos munkáltatói feladatok
Kérdés: Milyen feladatai vannak a munkáltatónak a dolgozó nyugdíjba vonulásával kapcsolatban? Mit kell tennie akkor, ha a nyugellátást visszamenőlegesen állapították meg, de a dolgozó folyamatosan tovább dolgozik?