55 cikk rendezése:
41. cikk / 55 Részmunkaidős munkavállaló Start-kártyája
Kérdés: Kell-e arányosítani a járulékkedvezmény alapjául szolgáló munkabért a heti 20 órás részmunkaidőben foglalkoztatott, Start-kártyával rendelkező munkavállaló foglalkoztatása esetén, vagy az átlagos szabályok szerint vehető igénybe a kedvezmény?
42. cikk / 55 Részmunkaidőben foglalkoztatott munkavállaló ehója
Kérdés: Milyen összegű tételes ehót kell fizetnie a munkavállaló után annak a munkáltatónak, ahol korábban kezdődött a munkaviszonya, mivel mindkét helyen 20-20 órában foglalkoztatott, és egyforma 110 000 forint a munkabére?
43. cikk / 55 Részmunkaidős munkavállaló egészségügyi szolgáltatása
Kérdés: Jogosult-e teljes egészségügyi ellátásra egy 4 órás munkaviszonyban, havi 32 750 forint bruttó bérrel bejelentett dolgozó, vagy valamilyen kiegészítő díjat kell fizetni?
44. cikk / 55 Részmunkaidős munkavállaló szabadsága és felmondási ideje
Kérdés: Arányosan jár-e a fizetett szabadság, betegszabadság, illetve a felmondási idő a heti 10 órás munkaviszonyban foglalkoztatott munkavállalónak?
45. cikk / 55 Részfoglalkozású munkavállaló táppénzalapja
Kérdés: A tényleges kereset harmincadrésze, vagy a minimálbér 6 órára eső részének harmincadrésze lesz-e a táppénz alapja annak a biztosítottnak az esetében, aki 2006. január 1-jétől 2006. február 28-áig napi 6 órás munkaviszonyban állt, és a munkabére havi 59 000 forint volt, majd 2006. március 1-jétől keresőképtelen beteg lett? Hol található a jogszabályi leírás az esetleges arányosításra?
46. cikk / 55 Részmunkaidős munkavállaló minimum-járulékalapja
Kérdés: Milyen összeg után kell megfizetni a járulékokat annak a részmunkaidős munkavállalónak az esetében, aki heti 20 órás részmunkaidőben dolgozik, és ténylegesen a minimálbér felét keresi?
47. cikk / 55 Minimum-járulékalap részmunkaidős munkavállaló esetében
Kérdés: Amennyiben egy biztosítottnak 2 munkahelye közül az egyik 6 órásban megfizetik a 125 000 forint minimum-járulékalap utáni járulékot, akkor a másik 2 órás munkahelynek is kell-e a 125 000 forint arányosított része után fizetni, illetve lehet-e erről kedvezményt kérni, ha igen, hogyan?
48. cikk / 55 Részmunkaidőben dolgozó munkavállalók béren kívüli juttatásai
Kérdés: Időarányosan vonatkozik-e az adómentes juttatásokra meghatározott évi 400 000 forint összegű korlát a részmunkaidőben dolgozó munkavállalókra?
49. cikk / 55 Részmunkaidős nyugdíjas foglalkoztatott szabadsága
Kérdés: Hány nap szabadság illeti meg azt a nyugdíjas munkavállalót, aki a munkaszerződése szerint 3x2 = 6 órát dolgozik hetente? Hány napot kell részére szabadság címén kiírni, ha egy héten egy napot, vagy két napot, vagy három napot van távol szabadság címén?
50. cikk / 55 Táppénz alapjának meghatározása több részmunkaidős munkáltató esetében
Kérdés: Egy cég 2000. február 1. óta részmunkaidős munkajogviszony keretében foglalkoztat egy munkavállalót napi 4 órában, havi bruttó 65 000 forint munkabérért. A munkavállaló további részmunkaidős munkaviszonyokat létesített. "A" munkáltatónál 2002. január 1. óta napi 2 órában dolgozik, személyi alapbére havi bruttó 30 000 forint, a "B" munkáltatónál 2005. július 1-jén létesített napi 2 órás részmunkaidős jogviszonyt, melyért havonta bruttó 25 000 forintot kap. A munkavállaló az eddig eltelt időszakban betegszabadságot nem vett igénybe, megszakítása nincs és 2006. februárban szülni fog. A 4 órás, főállásúnak tekintett munkáltató a dolgozótól levonja az szja-t, a 4 százalék egészségbiztosítási járulékot, a 8,5 százalék nyugdíjjárulékot , valamint az 1 százalék munkavállalói járulékot, a cég pedig megfizeti a 29 százalék tb-járulékot, a 3 százalék munkaadói járulékot, a 1,5 százalékos szakképzési hozzájárulást, valamint az egészségügyi hozzájárulás felét, 1725 Ft-ot. Mit kell levonnia a munkavállalótól az "A" és "B" cégeknek, illetve ugyanazokat a közterheket kell megfizetni "A" és "B" cégek esetében is, mint a főállású munkáltatónak? Hogyan kell meghatározni a táppénzalapot, illetve a jogosultságokat külön-külön kell-e meghatározni ebben az esetben? Mi a teendő akkor, ha egyik társaság sem kifizetőhely? Ha a "főállású" munkáltató kifizetőhely, akkor csak ebből a jogviszonyból származó jövedelmet és vonatkozási időt kell figyelembe venni?