21. cikk / 815 CSED és GYED igénylése
Pontosan milyen dokumentumokat, okmányokat kell leadni a kérelmezőnek a CSED- és GYED-igény mellé? A kifizetőhelyi tájékoztató CSED és GYED esetében is csak a születési anyakönyvi kivonatot írja. Szükséges ezenkívül pl. a gyermek tajkártyája, adóazonosító jele vagy lakcímkártyája?
22. cikk / 815 Felmondás kézbesítése
Mit tehet a munkáltató, ha a munkavállaló megtagadja a személyesen átadott felmondás átvételét?
23. cikk / 815 „Próbanap”
24. cikk / 815 Felmondás várandós munkavállalónak
25. cikk / 815 Jogalap nélkül kifizetett munkabér végrehajtása
26. cikk / 815 Rehabilitációs ellátás
27. cikk / 815 Költségelszámolások tárolása
28. cikk / 815 Nyugdíjas munkavállaló keresőképtelensége
29. cikk / 815 Letiltást megalapozó dokumentumok
Be kell kérnie a munkáltatónak a munkavállalótól a tartásdíjat megállapító eredeti végzést, illetve annak fénymásolatát, vagy elegendő az előző munkahely által kiállított adatlap, amely tartalmazza a bírósági végzéssel meghatározott tartási kötelezettség adatait? A munkavállaló nem adta le a bírósági végzés teljes terjedelmét, csak egy oldalt, ami a megegyezett tartásdíjról szól, és ami hiányos. Ebben az esetben mi a munkáltató teendője?
30. cikk / 815 SZÉP-kártya-juttatás két munkáltató esetén
Melyik munkaadónak kell megfizetni a keretösszegen felül adott juttatás utáni közterheket abban az esetben, ha egy munkavállaló párhuzamosan két munkáltatónál dolgozik, mindkettőnél kap SZÉP-kártya-juttatást, amelynek éves összege így meg fogja haladni a 450 ezer forintos rekreációs keretet? Az "A" munkáltató, amely a munkavállaló főállása, havi 20 ezer forintot, a "B" munkáltató pedig havi 25 ezer forintot utal a kártyára.