1. cikk / 449 Nyugdíjba vonuló munkavállaló passzív jogú baleseti táppénze
2. cikk / 449 Nyugdíjas munkavállaló továbbfoglalkoztatása
3. cikk / 449 Biztosítási előzmény igazolása GYED-jogosultság megállapításához
4. cikk / 449 Biztosítási jogviszony kezdőnapja
Munkáltató személyében bekövetkezett jogutódlásnál hogyan kell megállapítani a megbízási jogviszonyban foglalkoztatott személyek részére járó táppénzt? Folyamatos és átvihető lehet a megbízási jogviszony, vagy meg kell szüntetni és új megbízási szerződést kell kötni immár a jogutódnál? Táppénzre jogosultság és a táppénz összege szempontjából nem mindegy, hogy mi minősül a jogviszony kezdőnapjának. Mikor jár el helyesen a munkáltató?
5. cikk / 449 Munkavállalás öregségi nyugdíj mellett
6. cikk / 449 Ügyvezető egyetemi hallgatói jogviszonyának megszűnése
7. cikk / 449 Nyugdíjba vonult munkavállaló folyamatos továbbfoglalkoztatása
Hogyan alakul a munkavállaló társadalombiztosításijárulék-, illetve a munkáltató szociális-hozzájárulásiadó-fizetési kötelezettsége visszamenőleges hóközi öregségi nyugdíjazás esetén? Szükséges egy arányosítás a hóközi nyugdíjazást érintő adott havi munkabérre vonatkozóan abban az esetben, ha a jogviszony nem szűnik meg, a munkavállaló folyamatosan dolgozik? Mi a helyes eljárás abban az esetben, ha a munkáltató olyan juttatásokat fizet ki a munkavállaló részére (pl. napidíj, túlóra, jutalom), amely azt az időszakot érinti, amikor még nem minősült nyugdíjasnak?
8. cikk / 449 Öregségi nyugdíjas munkavállaló szabadsága
Jogosult lesz szabadságra a munkavállaló abban az esetben, ha öregségi nyugdíjban részesül? Amennyiben igen, akkor mi alapján történik a szabadság mértékének meghatározása?