174 cikk rendezése:
71. cikk / 174 Szociálishozzájárulásiadó- kedvezmény továbbérvényesítése egyéni vállalkozó halála esetén
Kérdés: Érvényesítheti továbbra is a szociálishozzájárulásiadó-kedvezményt az elhunyt egyéni vállalkozó vállalkozását folytató örökös az alkalmazásában álló huszonöt év alatti magánszemély után, aki az elhunyt vállalkozóval létrejött munkaszerződés megkötése idején nem rendelkezett 180 nap biztosítási idővel?
72. cikk / 174 Szabadságmegváltás elszámolása
Kérdés: Hogyan kell elszámolni az arányosan járó és még ki nem vett szabadság összegét egy heti 40 órás munkaviszonyban álló, havidíjas munkavállaló munkaviszonyának megszűnésekor? Mi lesz a távolléti díj alapja és a havi osztószám ebben az esetben?
73. cikk / 174 SZÉP kártya lejárata
Kérdés: Visszaigényelheti a SZÉP kártyára utalt juttatás után befizetett közterheket a munkáltató abban az esetben, ha a munkavállaló nem használja fel a teljes összeget az utalvány lejártáig?
74. cikk / 174 Fizetés nélküli szabadság
Kérdés: Milyen jogkövetkezményekkel jár egy 9 éve a cégnél dolgozó munkavállaló kérésére külföldi munkavégzés miatt engedélyezett 4 hónapos fizetés nélküli szabadság? A dolgozó erre az időszakra megfizeti az egészségügyi szolgáltatási járulékot. Hogyan kell elszámolni a felmondási időt és a végkielégítést a munkaviszony rendes felmondással történő megszüntetése esetén? Köteles a cég ugyanabban a munkakörben, munkabérrel, munkaidőben foglalkoztatni, mint a fizetés nélküli szabadság előtt? A munkavállaló a kérelmében nem tért ki ezekre a kérdésekre.
75. cikk / 174 Nyugdíj-biztosítási adatok megtekintése
Kérdés: Milyen módon tudhatja meg a nyilvántartott nyugdíjadatait egy magánszemély? Mi a teendő abban az esetben, ha az ott szereplő adatokról már most látható, hogy a volt munkáltató tévesen adta meg azokat?
76. cikk / 174 Sérelemdíj
Kérdés: Milyen időponttól kezdődően alkalmazandók a sérelemdíjra vonatkozó új polgári törvénykönyvi előírások a munkajogviszonyban, hogyan foglalhatók össze a sérelemdíj jogintézményére vonatkozó jellemző vonások?
77. cikk / 174 Ellátások második gyermek születésekor külföldi munkaviszony esetén
Kérdés: Milyen ellátásokra lesz jogosult második gyermeke után az az édesanya, akinek a férje Németországban kapott munkalehetőséget, ezért 2010 májusában az egész család odaköltözött, az anya 2011. december 14-ig GYED-ben részesült az itthoni munkáltatójától, ami 2011. december 31-ével jogutód nélkül megszűnt, 2013. január 7-től 2014. január 31-ig a férj német munkáltatójánál dolgozott, 2014 márciusában visszaköltöztek Magyarországra, de elhelyezkedni már nem tud, mivel második gyermekét 2014. júniusra várja?
78. cikk / 174 Jogviszonyok igazolása
Kérdés: Milyen lehetőségei vannak annak a magánszemélynek, aki kérte a jogviszonyai igazolását a nyugdíj-biztosítási szervtől, de az igazolás az 1992. december 15-től 1993. május 28-ig tartó munkanélküli-járadék, valamint az 1993. május 29-től 1993. november 30-ig kapott átképzési támogatás időszakát egyáltalán nem, az 1993. december 15-től 1998. június 30-ig tartó gyermeknevelési támogatás idejéből pedig csak az 1998. január 1-jétől június 30-ig tartó időtartamot tartalmazza? A magánszemély rendelkezik az önkormányzat által kiadott igazolással, amely szerint a megadott időszakban gyermeknevelési támogatásban részesült, valamint az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság Jogorvoslati Főosztály által korábban kiadott "Szolgálati idő adatlap" megnevezésű igazolással a munkanélküli-járadék, valamint az átképzési támogatás időszakáról.
79. cikk / 174 Elhunyt munkavállaló munkaviszonyának megszűnése
Kérdés: Pontosan milyen dátummal szűnik meg annak a dolgozónak a munkaviszonya, aki 2013. augusztus 18-án hunyt el?
80. cikk / 174 Túlvett szabadság
Kérdés: Továbbra is igaz, hogy a munkáltató nem vonhatja le a túlvett szabadságra járó bért abban az esetben, ha a munkavállaló munkaviszonyának megszűnésekor kiderül, hogy több szabadságot vett igénybe, mint ami időarányosan járt volna? Használható ebben az esetben az Mt. 121. §-ának (1) bekezdése, 95. §-ának (5) bekezdése, 155. §-ának (4) bekezdése, 156. §-ának (2) és (4) bekezdései, valamint a 161. §-ának (2) bekezdése?