175 cikk rendezése:
61. cikk / 175 Betéti társaság és egyszemélyes kft. ügyvezetése
Kérdés: Működhet ügyvezető nélkül egy betéti társaság vagy egy egyszemélyes kft. abban az esetben, ha az ügyvezetést munkaviszony keretében ellátó egyedüli beltag, illetve a kft. egyetlen tagja szülési szabadságon és GYED-en van? Átadhatja a képviseleti jogosultságot meghatalmazással az ügyvezető a kültagnak, a könyvelőjének, az alkalmazottjának vagy esetleg valamelyik családtagjának? Kötelező a társasági szerződésben szerepeltetni, hogy az ügyvezető milyen jogviszonyban látja el a tevékenységét? A hatályos jogszabályok alapján a betéti társaság kültagja milyen esetekben lehet ügyvezető?
62. cikk / 175 Közigazgatási szervnél foglalkoztatott munkavállaló jubileumi jutalma
Kérdés: Jogosult jubileumi jutalomra egy polgármesteri hivatalban – az Mt. alapján – foglalkoztatott villanyszerelő, aki 1981. június 1-jétől 1991. március 29-ig a Magyar Néphadsereg egyik gépgyárában dolgozott szintén villanyszerelő munkakörben? A Közszolgálati Szabályzat alapján a hivatalban töltött időre jogosult a jubileumi jutalomra, a Magyar Néphadsereg gépgyárában töltött időszak azonban megkérdőjelezhető.
63. cikk / 175 Felszámolás alatt álló vállalkozás dolgozóinak munkabére
Kérdés: Milyen lehetőségei vannak a munkavállalónak abban az esetben, ha a munkáltatója felszámolás alá került, és emiatt a dolgozók nem kapták meg a múlt havi munkabérüket?
64. cikk / 175 GYED-jogosultság megszűnt munkáltató esetén
Kérdés: Jogosult lesz GYED-re egy munkavállaló a 2016. augusztus hónapban született gyermeke után, ha az elmúlt 5 évben nem szakadt meg a biztosításban töltött ideje, és 2015. október hónap óta áll alkalmazásban a jelenlegi munkáltatójánál, amely október végén végelszámolással jogutód nélkül megszűnik?
65. cikk / 175 Ellátások munkáltató jogutód nélküli megszűnése esetén
Kérdés: Milyen ellátásra lesz jogosult az a munkavállaló, aki 5 éve dolgozott egy cégnél, amely 2016. június 30-án jogutód nélkül megszűnt, így a dolgozó munkaviszonya is megszűnt, de 2016. április 13-tól munkahelyi baleset következtében keresőképtelensége miatt táppénzben részesül, 2016. augusztus 29-re ismételt műtétre van előjegyezve, és a második gyermekét 2016. október 10-re várja?
66. cikk / 175 Munkáltatói jogutódlás bevezetése
Kérdés: Be kell vezetni a "tb-kiskönyvbe" a munkáltatói jogutódlás tényét? Amennyiben igen, ezt milyen formában kell megtenni? Milyen igazolások kiadása szükséges a munkavállalók számára az átadó cég részéről?
67. cikk / 175 Adózók minősítése
Kérdés: Valóban minősíti az adózókat a NAV? Ki minősül megbízható, illetve kockázatos adózónak, és lesz-e valamilyen következménye ennek a minősítésnek a későbbiekben?
68. cikk / 175 Munkaviszony megszüntetése táppénz lejárta után
Kérdés: Köteles a munkáltató végkielégítést fizetni annak a munkavállalójának, akinek lejárt az egyéves táppénzes időtartama, és időközben beadta a rokkantsági ellátás iránti kérelmét? Ki kell adni a munkavállaló részére a ki nem vett szabadságot attól az időponttól, amikor az orvos keresőképes állományba vette az egyéves táppénzes időtartam lejárta miatt? Van egyéb kötelezettsége a munkáltatónak ebben az esetben?
69. cikk / 175 Nyugdíjas munkavállaló munkaviszonyának megszüntetése
Kérdés: Milyen jogcímen szüntethető meg annak a munkavállalónak a munkaviszonya, aki 2013. március hónaptól a nők kedvezményes öregségi nyugdíjában részesül, és 2013. szeptember hónaptól kezdődően határozatlan időtartamú munkaviszonyt létesített takarító munkakörben teljes munkaidős foglalkoztatás keretében? Milyen jogcímen és milyen mértékű juttatások illetik meg az érintett munkavállalót a munkaviszonya megszüntetésével összefüggésben? Az érintett munkavállaló egyebekben munkabérelőleg címén 80 000 forint összeget vett fel 8 hónapos részletekben történő visszafizetési kötelezettség mellett, amely munkabérelőlegből 40 000 forint összeget fizetett vissza, a fennálló hátraléka tehát 40 000 forint. Levonhatja a munkáltató a munkavállaló tartozását a munkabéréből, ha igen, milyen jogcímen, milyen mértékig?
70. cikk / 175 1954-ben született férfi
Kérdés: Mikor igényelhet nyugellátást, illetve milyen lehetőségei vannak annak az 1954-ben született férfinak, akinek a jelenlegi munkahelye hamarosan meg fog szűnni, és nem bízik abban, hogy könnyen talál munkát? Létezik még a védett kor intézménye?