61. cikk / 1575 Béren kívüli juttatások és egyes meghatározott juttatások közterhei
62. cikk / 1575 A csecsemőgondozási díjra való jogosultsághoz szükséges biztosítási idő
Milyen időszakok számíthatók be a csecsemőgondozási díjhoz szükséges előzetes 365 napi biztosítási időbe? Folyamatosnak kell lennie a biztosításnak, vagy az egyes időszakok között lehet 30 napnál hosszabb megszakítás is?
63. cikk / 1575 Egyéni vállalkozó rokkantsági ellátása
Van valamilyen megoldás arra, hogy ne kelljen 30 napra leállnia és szüneteltetnie a tevékenységét egy hat alkalmazottat foglalkoztató, határidős megbízásokon dolgozó egyéni vállalkozónak, aki rokkantsági ellátásra vált jogosulttá?
64. cikk / 1575 Nyugdíj előtt álló egyéni vállalkozó nagyszülői GYES-e
Folytatható korlátozás nélkül az egyéni vállalkozói tevékenység abban az esetben, ha a vállalkozó az unokájára tekintettel GYES-t igényel annak érdekében is, hogy ez alapján mentesüljön a minimumközteher-fizetési kötelezettség alól? Amennyiben a GYES alatt nem fizet járulékokat, akkor ez az időszak figyelembe vehető a nők kedvezményes nyugdíjához szükséges jogosultsági időként, amelyhez az érintettnek még egy éve hiányzik?
65. cikk / 1575 Nagyszülői GYES
66. cikk / 1575 Angliából hazaköltöző magyar állampolgár GYED-e
67. cikk / 1575 Kedvezménykártya közterhei
Kinek és milyen közterheket kell megfizetnie abban az esetben, ha egy elsősorban egészségügyi szolgáltatások kedvezményes elérését biztosító kedvezménykártyát egy magánszemély ajándékba kap egy másik magánszemélytől vagy egy cégtől? A kártya által nyújtott kedvezményt a szerződéses partnerek nyújtják a kártyatulajdonosok részére. Változik a közteher mértéke, ha egy cég nagy tételben vásárolja meg a kártyát a munkavállalói részére? Hogyan tehető kedvezményessé az adózás?
68. cikk / 1575 A szakszervezeti tagdíj levonási sorrendje a munkabérletiltások levonási rendszerében
69. cikk / 1575 Műszakpótlék beépítése az alapbérbe
70. cikk / 1575 Keresőképtelenség egyidejűleg fennálló több biztosítási jogviszony esetén
Heti 36 órás munkavállaló "9"-es kódú táppénzt szeretne igénybe venni. Párhuzamosan felnőttképzésben vesz részt, szakképzési munkaszerződéssel dolgozik részmunkaidőben. Folytatni szeretné az iskolát és a munkáját, ezért ebben a jogviszonyban nem igényelne táppénzt. A kamara szerint szüneteltetni kell a tanulmányait. Nem teheti meg, hogy egyik jogviszonyában táppénzen van, a másikban viszont dolgozik? A szülés várható időpontja 2024. május 30., addig éppen befejeződik az iskola, és a vizsgák is lezárulnak.