139 cikk rendezése:
101. cikk / 139 Utazási kedvezményre jogosító igazolvány
Kérdés: Hogyan tudja igénybe venni a Magyar Államkincstártól kapott utazási kártyát a fogyatékos személy?
102. cikk / 139 18. életévét betöltött beteg gyermek ellátásai
Kérdés: Jogosan utasították el annak az autista gyermeknek a fogyatékossági támogatás iránti igényét, aki elmúlt 18 éves, és nem kap emelt összegű családi pótlékot?
103. cikk / 139 20. életévét betöltött gyermek családi pótléka
Kérdés: Miért nem jár a családi pótlék az után a gyermek után, aki betöltötte a 20. életévét, de még tanul? A szülő kérelmét elutasították, és még a nyári hónapokra sem kapott semmit annak ellenére, hogy az iskolai igazolást is megküldte?
104. cikk / 139 Családi pótlék
Kérdés: Hány éves kortól és meddig jár a családi pótlék?
105. cikk / 139 Jogosultság fogyatékossági támogatásra
Kérdés: Jogosult fogyatékossági támogatásra az 1. típusú cukorbeteg?
106. cikk / 139 Kedvezményes parkolási igazolvány
Kérdés: Valóban csak azok a személyek kaphatnak kedvezményes parkolási igazolványt, akik fogyatékossági támogatásban részesülnek, vagy mások is megigényelhetik?
107. cikk / 139 Megváltozott munkaképességű munkavállalók
Kérdés: Figyelembe lehet-e venni megváltozott munkaképességű munkavállalóként a cukorbeteg, az asztmás vagy a magas vérnyomással, illetve szívproblémákkal rendelkező munkavállalókat a rehabilitációs hozzájárulás összegének kiszámításánál?
108. cikk / 139 Hétvégi hazautazás költségei
Kérdés: Adható-e adómentesen a 9 forint/kilométer összegű költségtérítés annak a munkavállalónak, akinek az állandó lakcíme és a munkavégzés helye között kb. 200 km a távolság, ezért csak hétvégén utazik haza saját gépkocsijával?
109. cikk / 139 Gyermeknevelési támogatás
Kérdés: A gyermek hány éves koráig jár a családi pótlék abban az esetben, ha nappali tagozatos iskolába jár? Mit jelent a tanév fogalma és időbeli terjedelme? Egy korábbi tájékoztatás szerint: "Ha a családi pótlékot a Magyar Államkincstár Igazgatósága folyósítja, csak abban az esetben kell a tanulói jogviszonyt igazolni, ha az Igazgatóság a nyomtatvány megküldésével arra a szülőt vagy a családi pótlékban részesülő személyt felszólítja. Amennyiben nem érkezik felhívás, ez azt jelenti, hogy az Oktatási Hivatal által közölt állományban a gyermek tanulói jogviszonya szerepel, ezért nem szükséges azt külön igazolni."
110. cikk / 139 Külföldön élő igénylő családi pótléka
Kérdés: Milyen következményei lehetnek annak, ha egy évek óta külföldön dolgozó és élő szülő most vette észre, hogy a gyermeke után folyamatosan kapja a családi pótlékot a folyószámlájára? Az elmúlt időszakban sem iskolalátogatási, sem egyéb igazolást nem kértek tőle. Felelőssé tehető-e az igénylő a hibáért, vagy nem is történt hiba?