129 cikk rendezése:
81. cikk / 129 Családi kedvezmény
Kérdés: Hogyan alakul annak a háromgyermekes családnak a családi kedvezménye, akik két 10 éves és egy 19 éves gyermek után kaptak eddig családi pótlékot, de az idősebb gyermek június hónapban befejezte középiskolai tanulmányait, és szeptembertől nappali tagozatos egyetemi hallgató lett?
82. cikk / 129 Megállapodás alapján nyugdíj- járulékot fizető személy biztosítotti jogviszonya
Kérdés: Visszakaphatja a megállapodás alapján fizetett nyugdíjjárulékot az a magánszemély, aki esetenként megbízási jogviszonyban végez munkát egy cégnek, ahol a díjazása meghaladja a minimálbér 30 százalékát, így ezekben az időszakokban biztosítottá válik? Érvényesíthető valamilyen módon a családi járulékkedvezmény a megállapodás alapján fizetett járulék vonatkozásában?
83. cikk / 129 Végrehajtás adókedvezmény és járulékkedvezmény érvényesítése esetén
Kérdés: Mi lesz a végrehajtói letiltások érvényesítése során figyelembe veendő nettó kereset annak a munkavállalónak az esetében, aki 220 000 forintos bruttó munkabére után családi adókedvezményt és járulékkedvezményt is érvényesít, így a bérét csak az 1,5 százalékos munkaerő-piaci járulék terheli?
84. cikk / 129 Jogosultság családi járulékkedvezményre
Kérdés: Jogosult családi járulékkedvezményre az a háromgyermekes munkavállaló, akinek 2013. december 31-én megszűnt a munkaviszonya, de passzív jogon GYED-ben részesül, és nem tudja teljes összegben érvényesíteni a családi adókedvezményt?
85. cikk / 129 Családi adókedvezmény rokkantsági járadékban részesülő személy után
Kérdés: Két vagy három eltartott után jogosult a 206 250 forint összegű családi adókedvezményre egy apa, abban az esetben, ha két gyermeket nevel, az anya pedig nem dolgozik, hanem rokkantsági járadékban részesül?
86. cikk / 129 Családi járulékkedvezmény
Kérdés: Mi az a családi járulékkedvezmény, és hogyan vehető igénybe?
87. cikk / 129 Nyugdíjas munkavállaló adókedvezménye
Kérdés: Érvényesítheti valamilyen módon a családi járulékkedvezményt az a nyugdíjas munkavállaló, aki a munkaviszonyában nem tudja az adókedvezmény teljes összegét igénybe venni, és kiegészítő tevékenységű társas vállalkozóként is működik?
88. cikk / 129 Családi kedvezmény elvált szülők esetén
Kérdés: Melyik szülő érvényesítheti a gyermekekre járó családi kedvezményt abban az esetben, ha elváltak, és megosztva kapják a családi pótlékot?
89. cikk / 129 Családi adókedvezmény élettársi kapcsolat esetén
Kérdés: Igénybe veheti a gyermek után járó családi adókedvezményt az édesapa abban az esetben, ha a szülők élettársi viszonyban élnek, és a családi pótlékot a GYES-ben részesülő édesanya kapja, aki nem tudja érvényesíteni a kedvezményt?
90. cikk / 129 Ellátások és adókedvezmény harmadik gyermek szülése esetén
Kérdés: Jogosult az anya és az apa is a kisgyermekes munkavállalók utáni adókedvezményre az alábbi esetben? A házaspár második gyermeke 2010. július 25-én született, ez alapján a feleség TGYÁS, majd GYED ellátást vett igénybe a gyermek után annak 2 éves koráig. 2012 novemberében kiderült, hogy újra gyermeket várnak, a szülés várható időpontja 2013. július 4. A feleség 2003-tól pedagógusként dolgozik, besorolási bére bruttó 138 000 forint, azonban 2012 novemberétől havi bruttó 200 000 forint díjazásért a családi vállalkozásban is munkaviszonyban áll, kezdetben rész-, 2013. március 1-jétől teljes munkaidőben. Ettől az időponttól a férj veszi igénybe a GYES-t a részmunkaidős munkaviszonya mellett. Milyen összegű GYED-re lesz jogosult a feleség a születendő harmadik gyermek után? Tehetnek valamit annak érdekében, hogy a maximális összegű ellátást kapja az édesanya?