21. cikk / 423 Keresőképtelenség igazolása
Elszámolható betegszabadság egy magánkórház által kiállított orvosi igazolás alapján? A munkavállaló 4 napot töltött egy magánkórházban, amelynek igazolásán az alábbi közlemény szerepel: "Ez az igazolás nem az OEP által finanszírozott fekvőbeteg-ellátást tanúsít."
22. cikk / 423 Ápolási díjban részesülő munkavállaló táppénze
23. cikk / 423 Nyugdíjba vonult munkavállaló baleseti táppénze
24. cikk / 423 Táppénzjogosultság
25. cikk / 423 Betegszabadság elszámolása munkaszüneti nap esetén
Hogyan kell elszámolni annak a munkavállalónak a betegszabadságát, aki a kiállított orvosi igazolás szerint 2023. április 25-től keresőképtelen, és jelenleg is keresőképtelen állományban van? Beleszámít a betegszabadság tartamába a május 1-jei munkaszüneti nap ebben az esetben? Helyesen számolt a munkáltató, ha április 25-től május 2-ig betegszabadságot, május 3-tól táppénzt számolt, tekintettel arra, hogy 2023. január 9-től január 21-ig a munkavállalónak 10 munkanap betegszabadság elszámolásra került?
26. cikk / 423 Gyermekneveléssel töltött idő beszámítása szolgálati időként
27. cikk / 423 Keresőképtelen munkavállaló járulékfizetési alsó határa
Meg kell fizetni a keresőképtelen munkavállaló után a minimumjárulékot abban az esetben, ha a munkáltatónak tudomása van róla, hogy a munkavállaló tartósan beteg, keresőképtelensége folyamatos, azonban az orvosi igazolást nem tudja leadni teljes hónapot lefedve, mert a háziorvos nem állította ki a bérszámfejtésig?
28. cikk / 423 Többes munkaviszonyú munkavállaló táppénze
29. cikk / 423 Kiküldött munkavállaló táppénzalapja
30. cikk / 423 Baleseti táppénz első napja
Melyik naptól lesz jogosult baleseti táppénzre az a munkavállaló, akinek az orvos által kiállított igazolásán a keresőképtelenség első napjaként a szombati nap szerepel? A dolgozó általános munkarendben dolgozik, így szombaton és vasárnap nem végez munkát.