22 cikk rendezése:
11. cikk / 22 Nyugdíj melletti keresetek vizsgálata
Kérdés: Milyen segítséget vehet igénybe az a nyugdíjas munkavállaló, aki nagyon bonyolultnak tartja a nyugdíj melletti kereset vizsgálatát?
12. cikk / 22 Rokkantsági nyugdíjas munkavállaló keresetének bejelentése
Kérdés: Mely esetekben és milyen módon kell bejelentenie a folyósító szerv felé a rokkantsági nyugdíj melletti keresetét az ellátásban részesülő munkavállalónak?
13. cikk / 22 Önkéntes nyugdíjpénztári munkáltatói hozzájárulás megfizetése
Kérdés: Utalhatja-e a munkáltató adó- és járulékmentesen év végén egy összegben a megállapodás alapján fizetett önkéntes nyugdíjpénztári munkáltatói hozzájárulást? A cégnek jelenleg likviditási problémái vannak, amelyek előreláthatóan néhány hónapon belül rendeződnek.
14. cikk / 22 Rokkantsági nyugdíjas munkavállaló jövedelmének bejelentése
Kérdés: Mely esetekben kell bejelenteni az ellátás melletti munkából származó jövedelmét egy rokkantsági nyugdíjas munkavállalónak?
15. cikk / 22 Kilépő munkavállaló járulékai
Kérdés: Helyesen jár-e el a munkáltató, ha a július 10-én azonnali hatállyal kilépő dolgozó részére július 10-én kifizetésre kerülő, július 1-jétől 10-ig terjedő időszakra járó jövedelmet a régi járulékmértékekkel, a megmaradó dolgozók jogviszonyának fennállása mellett elszámolásra kerülő július havi bért pedig a rendes bérfizetési napon, az új járulékmértékekkel számolja el? Amennyiben egy dolgozó munkaviszonya 2009. augusztus 31-én szűnik meg, és a munkavégzés alól felmentik 2009. július 11-én, tehát az utolsó munkában töltött napon, július 10-én kifizetik az összes járandóságát, akkor a régi járulékmértékek szerint kell elszámolni a 2009. augusztus 31-ig terjedő összes járandóságot, de ha a felmentési idő július 12-én kezdődik, így július 11. az utolsó munkában töltött nap, akkor az új járulékmértékeket kell alkalmazni?
16. cikk / 22 2009. január-június havi adóelőleg elszámolása
Kérdés: Hogyan kell elszámolni a 2009. január 1-jétől 2009. június 30-ig terjedő időszak adóelőlegét a 2009. évi XXXV. törvény 61. § (6) bekezdés szerint, ha a munkavállalónak az időszak egy részében vagy egészében nem a jelenlegi munkáltatónál, bér kifizetőjénél, társas vállalkozásnál, vagy polgári jogi társaságnál állt fenn a magánszemély jogviszonya, amelyből az adóelőleg megállapításakor figyelembe vett adóköteles jövedelmek származtak?
17. cikk / 22 Rokkantnyugdíjas munkavállaló
Kérdés: 2006-tól rokkantnyugdíjas vagyok, és emellett dolgozom. Mennyiben érinti a további munkavállalási lehetőségemet a rokkantságinyugdíj-szabályok változása?
18. cikk / 22 Munkaadói és munkavállalói járulék
Kérdés: Hogyan változott a munkaadói és a munkavállalói járulék fizetésének kötelezettsége?
19. cikk / 22 Változások 2009. július 1-jétől
Kérdés: Melyek az adó- és járuléktörvényeket, valamint az egészségbiztosítási és a nyugdíj-biztosítási ellátásokat érintő legfontosabb változások 2009. július 1-jétől?
20. cikk / 22 Rokkantnyugdíjas munkavállaló kereseti korlátja
Kérdés: Meddig folytathatja a munkát az a rokkantnyugdíjas személy, aki még nem töltötte be a 62. életévét, és jelenleg is dolgozik? A munkavállaló 2005-ben vált rokkantnyugdíjassá, a nyugellátás alapjául szolgáló keresete 136 801 forint volt, a jelenlegi bruttó munkabére pedig 83 100 forint.