Üzemanyag
Szöveg nagyítása Szöveg kicsinyítése Nyomtatás
Megjelent a Társadalombiztosítási Levelek 335. számában (2018. március 27.), 5694. kérdésszám alatt

Kérdés: Munkaviszonyból származó jövedelemnek vagy természetbeni juttatásnak minősül egy kft. vezető beosztású munkavállalói részére magántulajdonú személygépkocsihoz biztosított céges üzemanyagkártya juttatása? A vállalkozás tulajdonában nincsenek járművek.
Válasz (részlet): […]használják a saját személygépkocsijukat üzleti célra, és ha a kifizetett költségtérítés nem haladja meg a NAV által közzétett üzemanyagárral és a fogyasztási normával az üzleti útra számított üzemanyag, illetve kilométerenként legfeljebb 15 forint figyelembevételével számított összeget, akkor nem keletkezik bevétel [Szja-tv. 3. § 83. pont, 7. § (1) bekezdés r) pont, 3. számú melléklet II. fejezet 6. pont].Ha az üzemanyag biztosítását juttatásnak szánják - tehát nem vezetnek kiküldetési rendelvényt, nem útnyilvántartás alapján teljesítenek kifizetést -, akkor a magánszemélyről mint adófizetésre kötelezettről az adófizetési teher akkor kerülhet át a munkáltatóra, ha az Szja-tv. 70. §-ának (1a) bekezdése alapján az üzemanyag megtérítése egyes más meghatározott juttatásnak[…]
ÍGY OLVASHATJA A TELJES VÁLASZT...
...ha látogató: elküldjük e-mailen*
*ingyenes választ
évente csak egyszer küldünk.

Keresés

Kérdésfeltevés Kérdésfeltevés Nyomtatás Főoldalra Nyomtatás Nyomtatás A lap tetejére A lap tetejére