150 cikk rendezése:
81. cikk / 150 Hat hónapon túli munkabérelőleg
Kérdés: A munkavállalót vagy a munkáltatót terheli a 16 százalékos személyijövedelemadó-fizetési kötelezettség abban az esetben, ha a munkáltató 6 hónapon túli munkabérelőleget ad a munkavállaló részére? Keletkezik ehofizetési kötelezettség ez után a kifizetés után?
82. cikk / 150 Nyugdíjas magánszemély tiszteletdíja
Kérdés: Milyen teendői vannak annak a nyugdíjas magánszemélynek, aki önkormányzati felügyelőbizottsági tag lett, és tiszteletdíjban részesül?
83. cikk / 150 Munkavállaló hibájából bekövetkezett üzemi baleset
Kérdés: Keletkezhet visszafizetési vagy megtérítési kötelezettsége a munkavállalónak abban az esetben, ha azért szenvedett üzemi balesetet, mert nem utasításszerűen végezte a munkáját, és el is ismerte a figyelmetlenségét?
84. cikk / 150 Pedagógus jogosultsága GYES-re munkavégzés esetén
Kérdés: Jogosult lesz az ikergyermekek után dupla GYES-re, illetve érdemes fellebbeznie a visszafizetésre kötelező határozat ellen annak a tanárnak, akinek a gyermekei 3 és fél évesek, és 2012. szeptember 1-jétől heti 20 órát tanít, ami a kötelező óraszám 90 százaléka, ezért a munkaszerződésében heti 36 órás, részmunkaidős határozatlan idejű munkaviszony szerepel? Miután az édesanya részére folyósították a szeptember hónapra járó dupla ellátást, kapott egy határozatot, hogy az egyiket fizesse vissza, mert nem jogosult rá, annak ellenére, hogy korábban azt a felvilágosítást kapta, hogy pedagógusok esetében nem veszik figyelembe a 30 órás limitet, a lényeg, hogy részmunkaidőről szóljon a szerződés.
85. cikk / 150 GYES lemondása
Kérdés: Le kell mondania a GYES-t a szabadság idejére annak a kismamának, aki az ellátás ideje alatt 2012. augusztus 1-jétől vissza kíván menni dolgozni napi 6 órában, és a munkába állás előtt kiveszi a felhalmozódott szabadságát 2012. július 6-tól július 31-ig? A munkavállaló a GYES igénybevétele előtt napi 8 órában dolgozott.
86. cikk / 150 Társadalombiztosítási ellátások előlege
Kérdés: Valóban kell előleget fizetnie a kifizetőhelynek a társadalombiztosítási ellátásokra, ha határidőre nem tudja folyósítani a teljes összeget? Milyen összegű előleget kell fizetni ebben az esetben?
87. cikk / 150 Hitel törlesztéséhez nyújtott munkáltatói támogatás minősítése
Kérdés: Helytálló-e a Társadalombiztosítási Levelek 176. számában megjelent 3017. számú kérdésre adott válasz, azaz adóterhet nem viselő járandóságként értelmezhető-e a már akár évekkel ezelőtt is, hitelintézettel megkötött lakáscélú hitelszerződés alapján fennálló hitel törlesztéséhez nyújtott munkáltatói támogatás?
88. cikk / 150 1953-ban született nő korhatár előtti ellátása
Kérdés: Megszüntetheti-e a rokkantsági ellátását egy 1953. augusztus 28-án született nő, aki 2010. február 1-jétől rokkantnyugdíjban részesül, ami 2012 decemberében lejár, 40 év 275 nap szolgálati idővel rendelkezik, és 2012. szeptember 1-jétől előrehozott öregségi ellátást kíván igényelni? Ha igen, mi ennek a módja? Lehet-e kevesebb az előrehozott öregségi ellátás a mostani rokkantsági ellátásnál? Vállalhat munkát az előrehozott öregségi ellátás mellett?
89. cikk / 150 Egyszerűsített foglalkoztatás keretében dolgozó munkavállaló oktatási költségei
Kérdés: Kifizetheti-e egy cég az egyszerűsített foglalkoztatás keretében dolgozó munkavállaló részére a C és E kategóriás jogosítvány megszerzésének oktatási költségeit, ha később levonja a béréből? Hogyan oldható meg? Keletkezik-e valamilyen kötelezettsége a cégnek, illetve a munkavállalónak ebben az esetben?
90. cikk / 150 Túlvont járulékok visszafizetése
Kérdés: Mi a teendője a foglalkoztatónak, illetve mit kell tennie a foglalkoztatottnak abban az esetben, ha tévedésből a járulékfizetési felső határ elérése után is történt járuléklevonás? Hogyan kaphatja vissza a munkavállaló a túlvont járulékokat? Hogyan kell eljárni abban az esetben, ha több különböző foglalkoztatónál történtek a levonások?