46 cikk rendezése:
1. cikk / 46 Közcélú munkavégzés során elszenvedett baleset
Kérdés: Milyen ellátást vehet igénybe a száj- és körömfájás elleni védekezés érdekében elrendelt közcélú munkavégzés során a tartásihely-azonosítón nyilvántartott tenyésztelepen munkavégzés közben elszenvedett baleset sérültje az egészségbiztosítás keretein belül? A munkát végző a tevékenység ellátása során, munkavégzéssel összefüggésben, a ragadós száj- és körömfájás típusú vírussal fertőzött állatállomány kezelése közben elrendelt feladatkörében állat rúgásától szenvedett térdsérülést. Jogosult lehet baleseti táppénzre ebben az esetben? Amennyiben igen, milyen feltételekkel igényelhető az ellátás?
2. cikk / 46 Szabadság megszakítása, elhalasztása
Kérdés: Milyen esetben lehet a már kiadott szabadságot megszakítani, illetve a szabadság időpontját elhalasztani?
3. cikk / 46 Táppénz mértéke
Kérdés: Milyen mértékű táppénz folyósítható annak a munkavállalónak, aki 2020. június 19-től 2021. szeptember 15-ig állt alkalmazásban, majd 2021. szeptember 16-tól 2022. augusztus 26-ig passzív GYED-re jogosult, 2022. augusztus 1-jétől ugyanannál – az előző – munkáltatónál létesít munkaviszonyt, és 2022. augusztus 15-től (7-es kóddal) keresőképtelen állományba kerül? 2022. augusztus hónapra passzív jogon vagy munka melletti ellátásként folyósítandó a GYED?
4. cikk / 46 Nyugdíjjárulék alóli mentesség
Kérdés: Valóban nem számít kiesett időnek a nyugdíjazás során az az időszak, amikor azért nem dolgozott valaki, mert a COVID-19-járvány miatt vesztette el az állását?
5. cikk / 46 Táppénz munkaszüneti napra
Kérdés: Mi lesz a táppénz első napja annak a munkavállalónak az esetében, aki Covid-19 vírusfertőzés miatt keresőképtelen, ezért egy 7-es kódú orvosi igazolást adott le a munkáltatója által üzemeltetett kifizetőhely részére, amelyen a keresőképtelenség első napja 2021. november 1., azaz munkaszüneti nap? A dolgozó 5/2 munkarendben dolgozik, a munkaszüneti napra nem volt beosztva. Fizethető táppénz a számára a munkaszüneti napra, vagy csak november 2-án kezdhető meg a folyósítás?
6. cikk / 46 Fizetés nélküli szabadságra küldött munkavállaló biztosítása
Kérdés: Hogyan alakul annak a munkavállalónak a biztosítása, akit a munkáltató a Covid-19 vírus elleni oltás felvételének a megtagadása miatt fizetés nélküli szabadságra küld? Van a munkaadónak vele kapcsolatban valamilyen bejelentési és járulékfizetési, illetve -átvállalási kötelezettsége?
7. cikk / 46 Felmondás oltatlan munkavállalónak
Kérdés: Felmondhatja a munkáltató a munka-viszonyt, ha a munkavállaló nincs beoltva a Covid-19 vírus ellen?
8. cikk / 46 Rehabilitációs ellátás
Kérdés: Vissza kell fizetnie a kiutalt plusz kéthavi összeget annak a személynek, akinek a rehabilitációs ellátása szeptemberben megszűnt, de októberben és novemberben is megkapta az utalást? Hogyan kell eljárni ebben az esetben?
9. cikk / 46 Orvosi felülvizsgálat veszélyhelyzet alatt
Kérdés: Megszűnik az özvegyi nyugdíjra való jogosultsága annak a személynek, aki rokkantság címén részesül az ellátásban, 2021. november hónapban kellene felülvizsgálatra mennie, de még semmilyen tájékoztatást vagy értesítést nem kapott az időpontról?
10. cikk / 46 A munkavállaló és családtagja részére nyújtott Covid- és poszt-Covid-szűrővizsgálat
Kérdés: Alkalmazható az adómentesség abban az esetben, ha a munkáltató a munkavállalók, valamint – bizonyos esetekben – a munkavállalók családtagjai által elvégeztetett koronavírusteszt összegét megtéríti? A foglalkoztató egészségügyi szolgáltatón keresztül a víruson igazoltan átesett munkatársak részére poszt-Covid diagnosztikai szolgáltatást is biztosít.