209 cikk rendezése:
41. cikk / 209 Főiskolai hallgató szakmai gyakorlata
Kérdés: Milyen kötelezettségei keletkeznek a munkáltatónak abban az esetben, ha főiskolai hallgatót foglalkoztat, aki a féléves szakmai gyakorlatát tölti? Milyen szerződést kell kötni a hallgatóval a gyakorlat idejére? Kell-e alkalmazni a minimál- és a garantált minimálbérre vonatkozó szabályokat? Milyen szabályokat kell alkalmazni a közterhek megfizetésére?
42. cikk / 209 Külföldön munkaviszonyban álló vállalkozó biztosítása
Kérdés: Milyen igazolást kell bekérnie a minimumjárulék-fizetés elkerüléséhez a külföldi munkahelyétől annak az eva hatálya alá tartozó betéti társaság beltagjának, aki eddig a cég ügyvezetői feladatait látta el, de most kitelepül Angliába dolgozni? Az ügyvezetői feladatokat a nyugdíjas beltag veszi át, aki jövedelmet nem vesz fel. Elegendő-e, ha csak a tételes ehót fizeti meg utána a társaság?
43. cikk / 209 GYES és GYÁP
Kérdés: Milyen járulékfizetési kötelezettség terheli a kifizetőhelyet a munkavállaló részére folyósított GYES összege után? GYES melletti munkavégzés esetén kell-e fizetni tételes ehót? Elmehet-e GYÁP-ra a beteg gyermekével az édesapa a részére folyósított GYES melletti 8 órás munkaviszonyában, vagy meg kell szakítania a GYES-t a GYÁP folyósításának idejére? Elmehet-e GYÁP-ra az édesanya, ha az apa ugyanarra a gyermekre tekintettel GYES-en van?
44. cikk / 209 Mérkőzésvezetők közterhei
Kérdés: Helyesen jár-e el az az NB I-es sportegyesület, amely a szövetség által kiküldött mérkőzésvezető bírók díját versenybírói költségelszámolás alapján fizeti ki, és kizárólag a 11 százalék ehót fizeti meg a kifizetett díj után?
45. cikk / 209 Egyéni vállalkozó elmaradt járulékai
Kérdés: Milyen adó- és járulékfizetési kötelezettsége keletkezett 2005., 2006. és 2007. években annak az egyéni vállalkozónak, akinek ezekben az években a vállalkozásában bevétele, költsége, illetve jövedelme nem volt, és ugyanebben az időszakban ügyvezetői feladatokat látott el főfoglalkozású társas vállalkozói jogviszony keretében a saját tulajdonában lévő kft.-ben? A társas vállalkozó ezen jogviszonyára tekintettel 2006. augusztus 31-ig, a mindenkori minimálbérnél magasabb, 2006. szeptember 1-jétől a mindenkori minimálbér kétszeresénél magasabb havi bruttó összeget vett fel, mely után a közterhek (beleértve a vállalkozói járulékot és a tételes ehót is) megfizetése megtörtént. A társas vállalkozói jogviszony a heti 36 órás foglalkoztatást meghaladja.
46. cikk / 209 Nappali tagozatos egyetemi hallgató beltag közterhei
Kérdés: Kell-e valamilyen járulékot, illetve tételes ehót fizetnie egy betéti társaság beltagjának, aki nappali tagozatos egyetemi hallgató, a társasági szerződésben foglaltak szerint nem kötelezett munkavégzésre, és jövedelmet sem vesz fel? Milyen szabály vonatkozik az iskolai szünet idejére?
47. cikk / 209 Nyugdíjas munkavállaló ehója
Kérdés: Milyen összegű tételes ehót kell fizetnie egy kft.-nek az után a nyugdíjas munkavállalója után, akinek a havi munkabére 80 000 forint, napi munkaideje 4 óra, és máshol nem rendelkezik biztosítással járó jogviszonnyal? A munkáltató jelenleg az egy hónapra előírt összeg felét fizeti meg.
48. cikk / 209 Munkaviszonyban álló egyéni vállalkozó ehója
Kérdés: Kell-e tételes ehót fizetnie annak az egyéni vállalkozónak, aki heti 20 órás munkaviszonyt létesített, ahol a munkáltató megfizeti utána a 975 forint összegű hozzájárulást?
49. cikk / 209 Főiskolai hallgató beltag közterhei
Kérdés: Társas vállalkozóként kell-e valamilyen járulékot fizetnie egy betéti társaság beltagjának, aki főiskolai hallgató, és emellett egy sportegyesület tagja, ahonnan ösztöndíj címén jövedelme származik?
50. cikk / 209 Szerb állampolgár tiszteletdíja
Kérdés: Milyen módon fizethető ki szerb állampolgár részére egy előadáson történő fellépés tiszteletdíja? Milyen közterhek terhelik a kifizetést?