21. cikk / 365 Határozott idejű munkaszerződés munkavállaló általi felmondása
22. cikk / 365 Szabadság munkaidőkeret esetén
23. cikk / 365 Biztosítási jogviszony sztrájk ideje alatt
24. cikk / 365 Táppénzre nem jogosult keresőképtelen munkavállaló
25. cikk / 365 Cégautó használata
Hogyan, milyen feltételekkel használhatja a munkavállaló a munkáltató tulajdonában lévő személygépkocsit, amit a fennálló kereskedelmi tervezői munkakörének ellátásához, új piaci kapcsolatok kiépítéséhez kapott? Milyen kötelezettségei vannak a munkáltatónak a gépjárművel kapcsolatban?
26. cikk / 365 Számítási időszakban elért jövedelem módosításának hatása a GYED napi összegére
Valóban minimális összegű gyermekgondozási díjra lesz jogosult az a hivatásos szolgálati jogviszonyban álló személy, aki késedelmesen terjesztette elő a szülési szabadság iránti igényét, ezért öt hónapon keresztül változatlanul illetményben részesült, amit a munkáltató visszavont, majd egy összegben számfejtette a szülési szabadság idejére járó ellátást? Ez az eljárás hátrányosan érinti a GYED összegét, mert kiesik a számítási időszakból. Helyesen járt el a foglalkoztató ebben az esetben? Érveik szerint az Eb-tv.-ben foglaltak alapján végezték a számfejtést, és a bevallás adattartalma is ennek megfelelő. Az érintett édesanya több mint hét év folyamatos társadalombiztosítási jogviszonnyal rendelkezik.
27. cikk / 365 GYOD-ban részesülő munkavállaló szabadsága
28. cikk / 365 Apa jogosultsága szabadságra
Milyen feltételekkel vehet igénybe szabadságot az apa a nyári szünidő alatt, tekintettel arra, hogy az anya a betegsége miatt nem tudja gondozni kisiskolás gyerekeit?
29. cikk / 365 Szabadság egyenlőtlen munkaidő-beosztás esetén
Szabadságnak minősül a szombati és a vasárnapi nap abban az esetben, ha egy megszakítás nélküli tevékenységet folytató munkáltatónál dolgozó munkavállaló 10 napos szabadságot igényel olyan időszakra, amely alatt a beosztása szerint szombaton és vasárnap is dolgozott volna?