53 cikk rendezése:
41. cikk / 53 Korengedményhez szükséges szolgálati idő
Kérdés: Teljes összegű vagy csökkentett nyugdíjat kap a dolgozó abban az esetben, ha rendelkezik a korengedményes nyugdíjazáshoz szükséges feltételekkel, és a cége vállalja az egyösszegű befizetést? Szükséges-e a teljes összegű nyugdíj megállapításához 40 év szolgálati idő 2009-ben?
42. cikk / 53 Magán-nyugdíjpénztári tag öregségi nyugdíja
Kérdés: Valóban csak a nyugdíja 75 százalékát fogja nyugdíjként megkapni az a magán-nyugdíjpénztári tag, aki 2008. július 4-én nyugdíjba szeretne vonulni? Mit kell tennie, hogy a teljes összeget folyósítsák részére?
43. cikk / 53 Rehabilitációs járadék vagy rokkantsági nyugdíj
Kérdés: Milyen lehetőségei vannak annak az 1951 nyarán született férfinak, aki jelenleg kb. 38 év szolgálati idővel rendelkezik, 2004-től 2007-ig regisztrált munkanélküli volt, 2007. május 1-jétől munkaviszonnyal rendelkezik, de súlyos betegsége miatt jelenleg táppénzben részesül? A táppénzre jogosultsága hamarosan megszűnik, betegsége és kezelései miatt munkáját nem tudja ellátni. Jogosult-e korengedményes nyugdíjra, amennyiben munkáltatójával meg tud egyezni? Hogyan tudja kiszámolni, hogy mennyi lenne a nyugdíj összege? Amennyiben rokkantsági nyugdíjat vagy korengedményes nyugdíjat kap, felemelik-e az ellátás összegét, amikor betölti az öregségi nyugdíjkorhatárt?
44. cikk / 53 Állami nyugdíj összege magán- nyugdíjpénztári tagok esetében
Kérdés: Igaz-e az a hír, hogy akik nem pályakezdőként léptek be valamelyik magánnyugdíjpénztárba, azok lemondtak a társadalombiztosítási rendszerben addig megszerzett nyugdíjjogosultságuk 26 százalékáról, tehát az állami nyugdíjból a kiszámított ellátásuknak csupán 74 százalékát kapják meg? A tagok erről a belépéskor nem kaptak tájékoztatást. Visszakapják-e ezt a jogosultságot azok, akik visszalépnek az állami nyugdíjrendszerbe?
45. cikk / 53 Visszalépés a társadalombiztosítási nyugdíjrendszerbe
Kérdés: Érdemes-e visszalépnie a társadalombiztosítási nyugdíjrendszerbe annak a magán-nyugdíjpénztári tagnak, akinek 5 éve van hátra az öregségi nyugdíjkorhatár betöltéséig, és 1998-ban lépett be a nyugdíjpénztárba? Milyen következményei lehetnek a visszalépésnek a nyugdíjazására?
46. cikk / 53 Rokkantnyugdíjat igénylő magán-nyugdíjpénztári tag tagdíja
Kérdés: Mi a teendő abban az esetben, ha egy magán-nyugdíjpénztári tag rokkantsági nyugdíjat igényel, és a foglalkoztató nem fizette meg a tagdíját?
47. cikk / 53 Magán-nyugdíjpénztári tag öregségi nyugdíja
Kérdés: Érheti-e valamilyen hátrány a nyugdíjazás során azt az 1951-ben született nőt, aki megalakulása óta magán-nyugdíjpénztári tag, a tb-nyugdíjrendszerbe nem lépett vissza, jelenleg 35 év szolgálati idővel rendelkezik, és 2008-ban előrehozott öregségi nyugdíjat szeretne igényelni?
48. cikk / 53 Járuléktörvények változásai 2004-ben
Kérdés: Melyek a legfontosabb változások 2004. évben a járulékok terén?
49. cikk / 53 Pályakezdő beléptetése a magánnyugdíjpénztárba
Kérdés: Egy dolgozó 2001. július 23-án lépett – első ízben – munkaviszonyba. A magánnyugdíjpénztár szervezője pályakezdőként beszervezte tagnak az Mny-tv. 3. § (2) bekezdésének b) pontja alapján, mivel 2003. január 1-jén még nem töltötte be a 30. életévét. A magánnyugdíjpénztár által 2003. május 6-án kiadott tagsági okirat záradéka szerint 2003. március 26-án érkezett a belépési nyilatkozat a pénztárba, a magánnyugdíjpénztár ezt elfogadta, és a tagot 2001. július 23-tól a pénztárba befogadta 1998. július 1.-2001. december 31. között pénztárt választó pályakezdő jogcímén. Dolgozónktól a munkaviszonyának a kezdetétől jelenleg is a mindenkor esedékes nyugdíjjárulékot vontuk le, és utaltuk át az APEH-nak. Jogos-e a visszamenőleges beléptetés 2001. július 23-ával, mivel a dolgozó 2002. január 1.-december 31. között választhatott volna, hogy akar-e pénztártag lenni, vagy visszalép a társadalombiztosítási nyugdíjrendszerbe, illetve mikortól jogos a pénztár tagdíjkövetelése?
50. cikk / 53 Magánnyugdíjpénztár-tag járulékfizetési felső határa
Kérdés: Magánnyugdíjpénztár tagjának jövedelme eléri a nyugdíjjárulék-fizetési felső határt. Mi a teendő a továbbiakban a járulék levonásával kapcsolatban?