151 cikk rendezése:
111. cikk / 151 Sportoló saját gépkocsijának használata
Kérdés: Az Szja-tv. 1. számú melléklete 8.7. pontja alapján az utazás jelentheti-e azt, hogy a jogszabálynak megfelelő magánszemély a saját tulajdonában lévő személygépkocsinak az edzési vagy versenyfeladathoz tartozó célú használatáért adómentes költségtérítést kapjon egy sportegyesülettől?
112. cikk / 151 Magyarországra kirendelt külföldi munkavállaló lakásbérlete
Kérdés: Milyen járulék- és adófizetési kötelezettsége van a kifizetőnek a hozzá kirendelt külföldi munkavállaló és családja részére biztosított lakás bérlése után? Fennáll-e az adófizetési kötelezettség, ha a kifizető a munkavállaló által bérelt lakás bérleti díjából csak a munkanapokra eső hányadot téríti meg? Mi a különbség, illetve van-e különbség abban, ha a kifizető a kirendelt munkavállalót szállodában, vagy egy bérelt lakásban helyezi el, azonkívül, hogy a lakásbérlést hosszú távon gazdaságossági okok támasztják alá?
113. cikk / 151 EU-kártya használata
Kérdés: Hogyan használható a gyakorlatban az EU-kártya, és milyen sajátosságok vannak a különböző országokban?
114. cikk / 151 Izraeli állampolgárságú ügyvezetők jogviszonya
Kérdés: Kell-e, és milyen összegű megbízási díjat fizetni annak a két izraeli állampolgárságú, újonnan kinevezett ügyvezetőnek, akik közvetetten tulajdonosai az általuk vezetett cégnek? A két ügyvezető tulajdonában van a társaságot tulajdonló vállalkozás. Milyen adó- és járulékfizetési kötelezettség terheli a kifizetett megbízási díjat? A hatályos törvények szerint van-e lehetőség arra, hogy az ügyvezetők díjazás nélkül lássák el tevékenységüket, tekintettel arra, hogy közvetetten tulajdonosnak minősülnek? Milyen költségeket számolhat el a cég a két ügyvezető részére (szállás, repülőjegy, étkezés stb.)?
115. cikk / 151 Magyar biztosítottak külföldi gyógykezelése
Kérdés: Jogosult-e támogatásra az a 32 éves biztosított személy, aki egy éve súlyos betegségben szenved, orvosai véleménye szerint Magyarországon nem gyógyítható, ezért külföldi kezelésre szorul?
116. cikk / 151 APEH-ellenőrzés
Kérdés: Hol lehet hozzájutni ahhoz az új jogszabályhoz, amely alapján az APEH 2006-ban az ellenőrzéseit végzi?
117. cikk / 151 Munkavállalók átadása
Kérdés: Egy kft. tulajdonos-üzletvezetője bérbe kívánja adni a cége által működtetett éttermet. A bérbevevő a kft. alkalmazásában álló munkavállalókat is átvenné, de azt szeretné, ha még kb. 2 hétig az eredeti munkáltató alkalmazásában állnának. Ez alatt az időszak alatt az átvevő el tudná dönteni, hogy mely alkalmazottakra tart igényt, és kikre nem. Megoldható-e ez a dolgozók kölcsönbeadásával? Hogyan történhet meg az átadás úgy, hogy se az átadó, se az átvevő, se a dolgozók érdekei ne sérüljenek?
118. cikk / 151 Baleset üzemiségének megállapítása
Kérdés: Üzemi balesetnek minősül-e, és 100 százalékos mértékű táppénzt kell-e megállapítani abban az esetben, ha a munkáltató benevezteti a dolgozóját a sportnapokra, és a nevezési díjat is kifizeti? A dolgozó képviselte a munkáltatót a rendezvényen, és ugyanazt a bért kapta, mintha dolgozott volna.
119. cikk / 151 Horvátországgal kapcsolatos egészségügyi ellátás
Kérdés: Valóban változott-e a Horvátországban turistaként tartózkodók egészségügyi ellátása, illetve az idelátogató horvát biztosítottak egészségügyi ellátása?
120. cikk / 151 Letelepedési engedéllyel nem rendelkező román állampolgár bejelentése
Kérdés: Mi a teendője annak a társaságnak, amelyik egy román állampolgárt foglalkoztat, akivel kapcsolatban az OEP ügyfélszolgálatán azt a tájékoztatást adták, hogy nem kell taj-számot igényelnie, mert nincs letelepedési engedélye, az EMMA-ba viszont taj-szám nélkül nem lehet bejelenteni?