71. cikk / 1370 CSED megállapítása több jogviszony esetén
72. cikk / 1370 Külföldi kiküldetés
Mire kell figyelnie a munkáltatónak a külföldi kiküldetés során, milyen kötelezettségek terhelik, illetve milyen korlátjai vannak?
73. cikk / 1370 Egyéni vállalkozás rokkantsági ellátás mellett
74. cikk / 1370 Heti 36 órás foglalkoztatás
75. cikk / 1370 Nyugdíjba vonult munkavállaló baleseti táppénze
76. cikk / 1370 Több munkáltatóval létesített munkaviszony keretében végzett munka
Melyek azok a főbb jellemző jegyek, melyek a több munkáltatóval létesített munkaviszony szabályozásában megjelennek? Milyen formában kötelezettek a munkáltatók a bevallási kötelezettség teljesítésére és az ezzel összefüggő adatszolgáltatásra?
77. cikk / 1370 Táppénzjogosultság
78. cikk / 1370 Szabadság megszakítása
Visszahívhatja a munkáltató jogszerűen dolgozni a munkavállalóját a szabadság alatt abban az esetben, ha van egy sürgős munka, amihez elengedhetetlen a munkavállaló közreműködése?
79. cikk / 1370 Nyugdíj összegének emelése
Van valamilyen lehetőség az öregségi nyugdíj összegének növelésére, ha az egyedülálló nyugdíjas személynek nincsenek gyermekei, illetve rokonai, és nem tud megélni a jelenlegi ellátásából?
80. cikk / 1370 Számítási időszakban elért jövedelem módosításának hatása a GYED napi összegére
Valóban minimális összegű gyermekgondozási díjra lesz jogosult az a hivatásos szolgálati jogviszonyban álló személy, aki késedelmesen terjesztette elő a szülési szabadság iránti igényét, ezért öt hónapon keresztül változatlanul illetményben részesült, amit a munkáltató visszavont, majd egy összegben számfejtette a szülési szabadság idejére járó ellátást? Ez az eljárás hátrányosan érinti a GYED összegét, mert kiesik a számítási időszakból. Helyesen járt el a foglalkoztató ebben az esetben? Érveik szerint az Eb-tv.-ben foglaltak alapján végezték a számfejtést, és a bevallás adattartalma is ennek megfelelő. Az érintett édesanya több mint hét év folyamatos társadalombiztosítási jogviszonnyal rendelkezik.