1370 cikk rendezése:
1011. cikk / 1370 GYES-ről visszatérő munkavállaló pótszabadsága
Kérdés: Igénybe veheti-e a gyermek után járó pótszabadságot a munkavállaló a GYED, GYES lejárta után, vagy csak a rendes szabadságára lesz jogosult? Ha igen, a szülés és a munkába való visszatérés évében (év közben történő szülés és visszatérés esetén) arányosítani kell-e a pótszabadságot, vagy a rendes szabadság arányosítása után kell hozzáadni a pótszabadságot?
1012. cikk / 1370 Közeli hozzátartozó halála
Kérdés: Közeli hozzátartozónak minősül-e egy munkavállaló feleségének testvére, és elhunyta esetén jár-e a 2 nap rendkívüli szabadság a dolgozó részére?
1013. cikk / 1370 Nyugdíjas munkavállaló keresőképtelensége
Kérdés: Miért csak évente 15 nap táppénzben részesülhetnek a nyugdíjas munkavállalók annak ellenére, hogy járulékfizetésre kötelezettek? Az aktív dolgozók akkor és addig maradhatnak táppénzen, ameddig csak akarnak.
1014. cikk / 1370 Főállású munkaviszonnyal rendelkező egyéni vállalkozó fizetés nélküli szabadsága
Kérdés: Főfoglalkozásúnak minősül-e az az egyéni vállalkozó, aki 40 órás munkaviszonyban áll, de a főfoglalkozású munkahelyén jelenleg fizetés nélküli szabadságban részesül? Kell-e valamilyen járulékot fizetnie a szabadság ideje alatt?
1015. cikk / 1370 GYES-en lévő közalkalmazott munkavállalása
Kérdés: Vállalhat-e könyvelői munkát GYES folyósítása mellett egy másik munkahelyen egy közalkalmazotti jogviszonyban álló pedagógus, és kell-e utána tételes ehót fizetni ebben az esetben?
1016. cikk / 1370 Felmondás közlése csoportos létszámleépítés esetén
Kérdés: Mikor közölhető a tényleges felmondás köztisztviselők, illetve közalkalmazottak felmentése esetén, ha a csoportos létszámleépítésről szóló tájékoztatás idején a munkavállaló GYES-en van, és közben terhes lesz?
1017. cikk / 1370 Keresőképtelenség igazolása
Kérdés: Egy munkavállaló nem jelent meg a munkahelyén, és az egyik családtagja telefonon bejelentette, hogy betegállományban van. Meddig kell várni a táppénzes papírokra, mi a teendő akkor, ha a bérszámfejtés idejéig sem igazolja a távollétet hivatalosan a munkavállaló?
1018. cikk / 1370 Rendkívüli munkavégzés
Kérdés: Mikor, illetve mennyivel korábban rendelhető el rendkívüli munkavégzés? Pl. munkaidő letelte előtt akár 5 perccel is? Mit jelent az írásban elrendelés? El kell-e fogadnia a munkavállalónak, illetve mit tehet, ha nem akar túlórázni? Miként igazolja a munkaadó a rendkívüli állapotot? Elég, ha a tulajdonos/cégvezető azt mondja: "most rendkívüli állapot van!"? Mi védi még a munkavállalót az évi 200 óra, illetve kollektív szerződés szerint 300 óra betartásától? Hol és mily módon tehető észrevétel, illetve panasz abban az esetben, ha a munkavállaló nem ért egyet a rendkívüli munkavégzés elrendelésével?
1019. cikk / 1370 Külföldön dolgozó munkavállaló ehója
Kérdés: Keletkezik-e eho-fizetési kötelezettsége annak a főállású munkaviszonyban álló magyar orvosnak, aki szabadságot vesz ki, és ez idő alatt Nagy-Britanniában önálló tevékenység keretében dolgozik? Mi lesz az alapja a fizetendő köztehernek?
1020. cikk / 1370 Terhesség miatti orvosi vizsgálat
Kérdés: Kötelezhető-e az állapotos munkavállaló orvosi igazolás bemutatására, vagy kiveheti-e a szabadságát azokon a napokon, amikor orvosi vizsgálatra kell mennie? Kiveheti-e az egész éves szabadságát abban az esetben, ha a szülés várható időpontja 2007. augusztus vége, vagy időarányosan kell kiadni?