97 cikk rendezése:
71. cikk / 97 Megváltozott munkaképességű személyek
Kérdés: Csökkentheti 2014-ben a rehabilitációs hozzájárulását a kötelezett cég abban az esetben, ha olyan munkavállalót alkalmaz, aki 2011. december 31-én már részesült rendszeres szociális járadékban, ami 2012. január 1-jétől rehabilitációs ellátás, és a 2013. március 28-án elvégzett komplex felülvizsgálat megállapításai szerint az egészségi állapota 54 százalék? Vonatkoznak erre a személyre a 2011. évi CXCI. tv. 38. §-ában található átmeneti szabályok?
72. cikk / 97 Megváltozott munkaképességű munkavállalók
Kérdés: Figyelembe vehetők a rehabilitációs hozzájárulás számításánál azok a munkavállalók, akiket megváltozott munkaképességűként tart nyilván a cég, de sem új igazolást, sem rehabilitációs kártyát nem tudnak bemutatni? Az egyik munkavállalótól egy két évnél régebbi igazolást kapott a cég, amely szerint a munkaképesség csökkenése 10 százalék, és állapota végleges, a másik rehabilitációs ellátást kap, de nincs újabb papírja.
73. cikk / 97 Megváltozott munkaképességű munkavállaló foglalkoztatása
Kérdés: Igénybe vehető a rehabilitációs hozzájárulás és a szociális hozzájárulási adó kedvezménye az után a megváltozott munkaképességű munkavállaló után, aki rehabilitációs pénzbeli ellátásban részesül, amelynek folyósítása jelenleg szünetel, tekintettel arra, hogy a munkavállaló foglalkoztatása heti 40 órában történik? Visszavonásra kerül a rehabilitációs kártya ebben az esetben, vagy a munkáltatónál marad?
74. cikk / 97 Változó munkarendben dolgozó munkavállalók bejelentése
Kérdés: Milyen módon foglalkoztathatók az 55 év feletti műszerészek egy ipari tevékenységet folytató cégnél, amelyik karbantartási-műszaki munkák elvégzésére kötött szerződést egy partnerével, amely alapján a munkavállalók szükség szerint dolgoznak? A munka jellegéből adódóan egy éven belül van olyan hónap, hogy egyáltalán nem történik munkavégzés, de előfordul, hogy havi 60-80 órát is dolgoznak a munkavállalók. A napi munkaidő soha nem haladja meg a 8 órát. Hogyan lehet bejelenteni ezeket a dolgozókat a 1308 jelű nyomtatványon? Érvényesíthető az 55 év felettiek után járó szociálishozzájárulásiadó-kedvezmény ebben az esetben? Ha igen, hogyan kell azt elszámolni?
75. cikk / 97 Rehabilitációs hozzájárulás összege végelszámolás esetén
Kérdés: Arányosítható a rehabilitációs hozzájárulás 964 500 forint/fő/év összege 305 napra annak a társaságnak az esetében, amely 2012. október 31-i fordulónapra a társaság végelszámolását határozta el, és nem foglalkoztat megváltozott munkaképességű személyt?
76. cikk / 97 Megváltozott munkaképességű munkavállalók
Kérdés: Figyelembe lehet-e venni megváltozott munkaképességű munkavállalóként a cukorbeteg, az asztmás vagy a magas vérnyomással, illetve szívproblémákkal rendelkező munkavállalókat a rehabilitációs hozzájárulás összegének kiszámításánál?
77. cikk / 97 Rehabilitációs hozzájárulás
Kérdés: Figyelembe kell-e vennie a foglalkoztatónak a közhasznú munkavégzés keretében munkát végző személyeket a rehabilitációshozzájárulás-fizetési kötelezettség megállapításához szükséges foglalkoztatotti létszám számítása során?
78. cikk / 97 Rokkantsági járadékos munkavállaló kereseti korlátja
Kérdés: Milyen kereseti korlát vonatkozik arra a munkavállalóra, aki 2010 évtől 85 százalékos egészségkárosodása miatt rokkantsági járadékban részesül? Milyen mértékű járulékot kell fizetnie, mikor és hová kell jelenteni a keresetét?
79. cikk / 97 100 százalékos rokkant munkavállaló jogállása
Kérdés: Valóban korlátlanul kereshet-e, illetve beszámítható-e a rehabilitációs hozzájárulás megállapításánál egy 100 százalékos rokkant munkavállaló?
80. cikk / 97 Adókedvezményre jogosult fogyatékos munkavállaló
Kérdés: Figyelembe vehető-e a rehabilitációs hozzájárulás összegének meghatározásánál az a munkavállaló, aki súlyos fogyatékosságára tekintettel az Szja-tv. szerint adókedvezményre jogosult?