97 cikk rendezése:
61. cikk / 97 Megváltozott munkaképességű munkavállaló
Kérdés: Figyelembe vehető a rehabilitációs hozzájárulás összegének csökkentése szempontjából megváltozott munkaképességűként az a munkavállaló, aki az OTF Orvosszakértői Intézet által kiállított szakvéleménnyel rendelkezik, amely 1993-ban az 53/1992. Korm. rendelet alapján került kiállításra, és végleges állapotot rögzít?
62. cikk / 97 Rehabilitációs kártya két munkáltató esetén
Kérdés: Figyelembe veheti a rehabilitációs hozzájárulás tekintetében megváltozott munkaképességű dolgozóként "B" munkaadója azt a 31 százalékos egészségi állapottal rendelkező (C2 kategóriába sorolt) személyt, aki a rehabilitációs kártyáját "A" foglalkoztatónál adta le?
63. cikk / 97 Megváltozott munkaképességű munkavállaló foglalkoztatása
Kérdés: Igénybe veheti mindkét társaság a rehabilitációs hozzájárulás számításánál azt a megváltozott munkaképességű munkavállalót, aki egy munkaerő-kölcsönző cégen keresztül dolgozik egy kft.-ben napi 4 órában, de ugyanez a vállalkozás a saját állományába is felvenné?
64. cikk / 97 Munkaviszony megszüntetése táppénz lejárta után
Kérdés: Köteles a munkáltató végkielégítést fizetni annak a munkavállalójának, akinek lejárt az egyéves táppénzes időtartama, és időközben beadta a rokkantsági ellátás iránti kérelmét? Ki kell adni a munkavállaló részére a ki nem vett szabadságot attól az időponttól, amikor az orvos keresőképes állományba vette az egyéves táppénzes időtartam lejárta miatt? Van egyéb kötelezettsége a munkáltatónak ebben az esetben?
65. cikk / 97 Rehabilitációs ellátásban részesülő személy foglalkoztatása
Kérdés: Milyen idő- és bérkorlátokat kell figyelembe venni egy 1966-ban született nő foglalkoztatása esetén, aki 2014. február 10-től rehabilitációs ellátásban részesül, és 2014. november 30-tól rehabilitációs kártyával is rendelkezik? Milyen közterheket kell megfizetni a munkavállaló jövedelme után, illetve jogosult valamilyen kedvezményre a munkáltató ebben az esetben?
66. cikk / 97 Megváltozott munkaképességű személy foglalkoztatása
Kérdés: Alkalmazható napi 4 órát meghaladó munkaviszonyban egy rehabilitációs kártyával rendelkező személy abban az esetben, ha lemond a járadékáról? Figyelembe vehető továbbra is megváltozott munkaképességű munkavállalóként ez a dolgozó, illetve igénybe veheti a munkáltató a szociálishozzájárulásiadó-kedvezményt ebben az esetben?
67. cikk / 97 Megváltozott munkaképességű személy
Kérdés: A rehabilitációs hozzájárulási kötelezettség megállapítása során tekinthető megváltozott munkaképességű személynek a 2011. évi CXCI. tv. d) pontja értelmében az a munkavállaló, aki a cukorbetegsége miatt súlyos fogyatékossági adókedvezményben részesül? A dolgozó állapotát az orvosszakértői bizottság véglegesnek minősítette.
68. cikk / 97 Nyugdíjas munkavállaló figyelembevétele megváltozott munkaképességűként
Kérdés: Figyelembe vehető továbbra is a rehabilitációs hozzájárulás elszámolásánál az a munkavállaló, aki eddig rokkantsági ellátásban részesült, és most öregségi nyugdíjassá vált?
69. cikk / 97 Tanulószerződéssel foglalkoztatott tanulók figyelembevétele az átlagos statisztikai állományi létszám meghatározásakor
Kérdés: Figyelembe kell venni a tanulószerződéssel foglalkoztatott szakképző iskolai tanulókat a rehabilitációs hozzájárulás alapjának meghatározása során az átlagos statisztikai állományi létszám számításakor? A tanulók mind a tanulmányi időszak alatt, mind a nyári szünidőben végzett gyakorlat ideje alatt ösztöndíjat kapnak, amelynek összege nem éri el a minimálbért.
70. cikk / 97 Rokkantsági ellátásban részesülő, többes jogviszonyú munkavállaló
Kérdés: Tartalmaz bármilyen tiltást a jogszabály arra vonatkozóan, hogy többes jogviszony esetén ugyanazt a rokkantsági ellátásban részesülő munkavállalót két foglalkoztató is figyelembe vegye a rehabilitációs hozzájárulás csökkentése szempontjából?