134 cikk rendezése:
31. cikk / 134 Távmunkát végző munkavállaló utazási költsége
Kérdés: Jogosult utazási költségtérítésre a távmunkát végző munkavállaló abban az esetben, ha a munkamegbeszélésekre a saját gépkocsiján utazik a munkáltató székhelyére, és onnan haza? Milyen feltételeknek kell teljesülnie ebben az esetben?
32. cikk / 134 Tajvanból érkező megbízási díj
Kérdés: Milyen bevallási és fizetési kötelezettsége keletkezik annak a magyar magánszemélynek, aki 5 hónapon keresztül megbízási díjat kap Tajvanból egy Magyarországon nem regisztrált cégtől? A magánszemély a munkát fizikálisan Magyarországon végzi, a tajvani új dollárban megállapított megbízási díját havonta a forintbankszámlájára átutalással kapja meg.
33. cikk / 134 Lábon álló fa értékesítése
Kérdés: Milyen közterheket kell megfizetni abban az esetben, ha egy több mint 10 éve örökölt, osztatlan közös tulajdonban lévő erdőrész egy részét a tulajdonos lábon álló faként értékesítette 2017-ben úgy, hogy a kitermelést és az elszállítást a vevő végzi? A tulajdonos mezőgazdasági őstermelő, de nem ez a főfoglalkozása, és az erdőgazdálkodás nem szerepel a tevékenységi körében. Az adásvételi szerződés nem az ő nevén ment, a tulajdonosok megbízták egy tulajdonostársukat, aki erdőgazdálkodói kódszámmal rendelkezik, és ő járt el helyettük. Melyik sorban kell feltüntetni ezt a bevételt a 2017. évről szóló személyi-jövedelem-adó-bevallásban?
34. cikk / 134 Ipari ingatlan bérbeadása
Kérdés: Meg kell fizetni a százalékos egészségügyi hozzájárulást ipari épületek bérbeadása esetén, vagy a jogszabály kedvező változása kizárólag lakóingatlanokra vonatkozik?
35. cikk / 134 Napidíj adókötelezettsége
Kérdés: Helyesen alkalmazza az Szja-tv. rendelkezéseit a kifizető abban az esetben, ha a külföldi kiküldetésben lévő dolgozó részére fizetett napi 30 eurós napidíj elszámolás során 15 eurót adóköteles jövedelemként és 15 eurót adómentes részként vesz figyelembe, vagy ebben az esetben csupán 9 euró vonható le igazolás nélkül, és a fennmaradó rész adóköteles?
36. cikk / 134 Munkaruha megbízási jogviszonyban
Kérdés: Kaphat munkaruha-költségtérítést egy megbízási jogviszonyban dolgozó foglalkoztatott?
37. cikk / 134 Lakhatási támogatás I.
Kérdés: Valóban adhat egy budapesti székhelyű munkáltató adómentesen albérleti hozzájárulást annak a munkavállalójának, akinek az állandó lakhelye Szegeden van, de hétfőtől péntekig a fővárosban tartózkodik munkavégzés céljából? Melyik jogszabályban található meg ez a rendelkezés?
38. cikk / 134 Közérdekű nyugdíjas-szövetkezet
Kérdés: Mi az a közérdekű nyugdíjas-szövetkezet? Alapíthatnak ilyen céget azok a személyek is, akik még nem töltötték be az öregségi nyugdíjkorhatárt, de ellátásban részesülnek, és mellette szeretnének dolgozni?
39. cikk / 134 Olasz állampolgár ingatlan- bérbeadásból származó jövedelme
Kérdés: Kötelezett lesz az egészségügyi hozzájárulás megfizetésére egy olasz állampolgárságú magánszemély, akinek Magyarországon ingatlan-bérbeadásból származó jövedelme meghaladja az évi 1 millió forintot, és Olaszországban rendelkezik biztosítási kötelezettséget eredményező jogviszonnyal? Változik a helyzet abban az esetben, ha a magánszemély kérte a tartózkodási engedélye kiállítását, de lakcímmel még nem rendelkezik, és előreláthatólag a magyar-országi tartózkodása nem éri el az évi 183 napot?
40. cikk / 134 Munkába járás költségeinek megtérítése
Kérdés: Van választási lehetősége a munkáltatónak, hogy a közalkalmazott részére a munkába járással összefüggésben a helyközi távolsági autóbuszbérlet árának 86 százalékát, vagy a 9 forint/km utazási költségtérítést fizesse meg abban az esetben, ha a 9 forintos költségtérítéssel havi 29 700 forint, a bérlet árának 86 százalékával 55 298 forint járna a dolgozónak, aki mindennap a közigazgatási határon kívülről jár munkavégzés céljából Budapestre a munkavégzési helyére? Van felső határa a helyközi autóbuszjárat havibérlet árának 86 százalékos megtérítésének?