407 cikk rendezése:
111. cikk / 407 Jogosultsági idő megvásárlása
Kérdés: Igazolt 38 év 9 hónap jogosultsági idővel rendelkező nő esetén megvásárolható a 40 évhez szükséges idő?
112. cikk / 407 Szolgálati idő két munkahely esetén
Kérdés: A munkavállaló jogviszonya 2009. október 31-én megszűnt, az utolsó 3 hónapban felmentették a munkavégzés alól, ezért augusztus 1-jétől elhelyezkedett egy másik cégnél. A kérdéses 3 hónapban mindkét helyen teljes munkaidős munkabér alapulvételével történt meg a nyugdíjjárulék levonása. Mennyi szolgálati időt szerzett így?
113. cikk / 407 Nagyszülő GYED-e, GYES-e
Kérdés: Jogosult GYED-re, illetve GYES-re egy munkaviszonyban álló nagyszülő, ha igen, mikortól? A GYED-en töltött idő beleszámít a nagyszülő szolgálati idejébe és a nyugdíjalapjába?
114. cikk / 407 Teljes jogosultsággal rendelkező igénylő nyugdíjának összege
Kérdés: Hogyan számítják ki a nyugdíj összegét annak az igénylőnek az esetében, aki teljes jogosultsággal rendelkezik?
115. cikk / 407 Nyugdíj összege
Kérdés: Lehetséges az, hogy két azonos feltételekkel és adottságokkal rendelkező személy közül több nyugdíjat kap az, amelyiknek több betegállományban töltött napja van, mint az, aki gyakorlatilag sosem volt betegállományban?
116. cikk / 407 Szolgálati idő megvásárlása
Kérdés: Mennyibe került egy nap megvásárlása annak a személynek, aki a nyugdíj megállapításához szeretne szolgálati időt venni?
117. cikk / 407 Nyugdíjemelés
Kérdés: Jogosult lesz az 5 százalékos nyugdíjemelésre az a személy, aki 10 hónapot dolgozott megbízási szerződés alapján?
118. cikk / 407 100 százalékos nyugdíj
Kérdés: Hány évet kell ahhoz dolgozni, hogy valaki száz százalék nyugdíjat kapjon? Amennyiben valakinek 50 év munkaviszonya van, akkor jogosult lesz a 100 százalékos nyugellátásra?
119. cikk / 407 Rokkantsági ellátásban részesülő kisadózó egyéni vállalkozó kereseti korlátja
Kérdés: Állásfoglalásukat kérném a Társadalombiztosítási Levelek 285. számában megjelent 4838. számú kérdéssel kapcsolatban. Mit kell figyelembe venni az egyéni vállalkozói jogviszonyából származó bevételből egy rokkantsági ellátásban részesülő, egyidejűleg heti 40 órás munkaviszonyban álló kisadózó egyéni vállalkozó esetében a kereseti korlát meghatározásánál? Valóban igaz, hogy a kisadózói jogviszonyból származó bevételt nem kell figyelembe venni, tehát ez nem veszélyezteti a rokkantsági ellátást?
120. cikk / 407 Korhatár előtti ellátásban részesülő kisadózó egyéni vállalkozó
Kérdés: Figyelembe kell venni a havonta fizetett tételes adót egy korhatár előtti ellátásban részesülő kisadózó egyéni vállalkozó keresetének vizsgálata során?