179 cikk rendezése:
81. cikk / 179 Munkavállaló juttatásai nyugdíjba vonulás esetén
Kérdés: Milyen juttatásokra lesz jogosult, illetve adható-e valamilyen juttatás annak a munkavállalónak, aki 7 éve dolgozik jelenlegi munkahelyén, és 2013. december 25-én nyugdíjba vonul? A munkaviszony megszüntetésére közös megegyezéssel kerül sor.
82. cikk / 179 Különadó
Kérdés: Különadóalapnak minősül a munkavállaló részére többhavi személyi alapbérnek megfelelő mértékű, egyösszegű, egyszeri és méltányossági jogkörben megítélt jutalom kifizetése, amelyet a munkáltató a munkaviszony megszüntetésére irányuló közös megegyezésben rögzített?
83. cikk / 179 Munkaviszony megszüntetése szülési szabadság tartama alatt
Kérdés: Jár-e bármiféle hátránnyal a dolgozó számára a szülésével kapcsolatos ellátásai tekintetében, ha a több éve fennálló munkaviszonya a szülést követő napon, a szülési szabadság tartama alatt közös megegyezéssel megszüntetésre kerül?
84. cikk / 179 Előző munkáltató követelésének átutalása
Kérdés: Köteles az új munkáltató levonni és átutalni az előző munkáltató részére egy olyan követelést, amelyről a munkavállaló által bemutatott iratokból egyértelműen megállapítható, hogy jogszerűtlen?
85. cikk / 179 Speciális foglalkoztatási formák
Kérdés: Mire kell figyelni az Mt. által tavaly bevezetett speciális foglalkoztatási formák, a behívás alapján történő munkavégzés, a munkakörmegosztás és a több munkáltató által létesített munkaviszony alkalmazása során?
86. cikk / 179 Szolgálati idő megvásárlása
Kérdés: Megvásárolhatja a 40 év szolgálati időhöz szükséges 3 évet egy női munkavállaló? Van-e lehetőség arra, hogy a munkaadó váltsa meg a hiányzó éveket? Meg kell szüntetni a munkaviszonyát, ha el tud menni nyugdíjba? Nyugdíjazása után dolgozhat újra a jelenlegi munkáltatójánál?
87. cikk / 179 Munkaviszony visszamenőleges megszüntetése
Kérdés: Hogyan szüntethető meg jogszerűen a munkavállaló munkaviszonya, illetve hogyan kell elszámolni a szabadságot az alábbi esetben? Egy 2009. június hóban megvásárolt betéti társaságnak 2007. november 1-jétől volt egy főfoglalkozású alkalmazottja, az eladó felesége, aki 2008. május 24-én szült, és a társaság értékesítésének időpontjában GYED-ben részesült, majd 2011. május 24-ig GYES-t kapott. A cég új tulajdonosainak erről nem volt tudomása, a vásárlás során "0"-s igazolást kértek, amit meg is kaptak. A betéti társaság 2008. november és 2009. június között nem küldte be a 08-as jelű bevallásokat. Az érintett munkavállaló a GYES lejártát követően bejelentkezett egészségügyi szolgáltatási járulék fizetésére, nyilvántartásba vétele megtörtént, azóta is fizeti a közterhet, és most kérte munkaviszonya visszamenőleges megszüntetését 2011. május 24-i dátummal.
88. cikk / 179 Végkielégítés csoportos létszámleépítés esetén
Kérdés: Jogosultak lesznek végkielégítésre azok a munkavállalók, akik nem fogadják el a csoportos létszámleépítést tervező munkáltató által felajánlott 20 százalékos bércsökkentést, és ezért sor kerül az elbocsátásukra?
89. cikk / 179 Munkaviszony megszüntetése a foglalkoztató tevékenységének szüneteltetése esetén
Kérdés: Meg kell szüntetni a TGYÁS-ban részesülő munkavállaló munkaviszonyát abban az esetben, ha a foglalkoztató egyéni vállalkozó szünetelteti a tevékenységét? Amennyiben igen, milyen dátummal kell kiléptetni? Milyen jogviszonyban szerepel a továbbiakban az alkalmazott az egészségbiztosítási nyilvántartásban?
90. cikk / 179 Nyugdíj előtti álláskeresési segély
Kérdés: Igényelhet nyugdíj előtti álláskeresési segélyt 2012 decemberétől az az 1954. május 30-án született személy, aki 2012. május 21-ig, 90 napig álláskeresési járadékot kapott, és 37 év 3 hónap munkaviszonnyal rendelkezik? Mikor, hol és milyen módon kell benyújtani az igénylést?